RENAL CANINE (2 kg)

RENAL CANINE (2 kg)

0 ден.
Производител: FARMINA
Шифра: 191919
Достапност: Out Of Stock
Количина:

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

 

Farmina Vet Life Renal е комплетна диетална храна за кучиња формулирана за поддршка на бубрежната функција во случај на хронична или привремена бубрежна инсуфициенција и како коадјувант за третман на конгестивна срцева инсуфициенција.

 

Категорија: Медицинска храна

 

Состав: сладок компир, ориз, пилешка маст, сушени јајца, калциум карбонат, ленено семе, рибино масло, хидролизирани рибини протеини, натриум хлорид, калиум хлорид.

Извори на протеини: сушени јајца, хидролизиран рибен протеин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 13,3%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 1,4%
Калциум 0,6%
Фосфор 0,25%
Натриум 0,15%
Калиум 0,6%
Магнезиум 0,06%
Таурин 1000 mg/kg
Omega 3 0,5%
Omega 6 2,8%
Eikozapentaenoicna kiselina 0,1%
Dokosaheksaenoicna kiselina 0,25%
L - Carnitin 250 mg/kg

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 750 ден)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
FARMINA RENAL CANINE (2 kg) ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Farmina Vet Life Renal е комплетна диетална храна за кучиња формулирана за поддршка на бубрежната функција во случај на хронична или привремена бубрежна инсуфициенција и како коадјувант за третман на конгестивна срцева инсуфициенција.   Категорија: Медицинска храна   Состав: сладок компир, ориз, пилешка маст, сушени јајца, калциум карбонат, ленено семе, риби.. Category: Product #: 191919 Regular price: 0 ден. 0 Available from: ЕКО ПОИНТ