RENALVET

RENALVET

1.050 MKD
без ДДВ: 890 MKD Потребни наградни поени: 100
Шифра на производ: 456235
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Се препорачува за мачки и кучиња кои страдаат од хронично заболување на бубрезите.

 

Администриран за време на оброкот фосфор-хелатниот агенс ефикасно ја намалува апсорпцијата на фосфорот од дигестивниот тракт а со тоа го намалува нивото на фосфор во серумот, ја намалува концентрацијата на паратомонот и го намалува излачувањето на фосфорот во урината. Додатокот исто така спречува потенцијален недостаток на витамин Д.

 

Исклучително вкусно, идеално е за животни кои страдаат од губење на апетит, бубрежна слабост и уремија.

 

Состав: calcium carbonate, chitosan, vitamin D3

 

Препорачана доза:

  • над 10 кг. телесна тежина за кучиња = 1 таблета на секои 10 кг. телесна тежина.

  • до 10 кг. телесна тежина за кучиња и мачки = 1 таблета на ден,

Може да се даде цела таблета, или да се отвори таблетата и содржината да се даде директно во уста или да се помеша со храната. Да се обезбеди вода за пиење во секое време.

 

ПАКУВАЊЕ: 60 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS