TOP PREMIUM ENERGY (20 kg)

TOP PREMIUM ENERGY (20 kg)

2.450 ден.3.000 ден.
без ДДВ: 2.076 ден. Потребни наградни поени: 260
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 276
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетен дневен оброк за активни и работни кучиња кои имаат потреба од повеќе енергија во дневниот оброк во  категорија на средни и големи раси (над 10 кг. телесна тежина) на база на говедско и јагнешко месо.

Особено препорачлива храна за кучиња во зимскиот период чувани надвор кога надворешните температури се ниски.

 

Категорија: премиум

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (говедско и јагнешко мин. 5%), пченка, пченица, животински масти, ориз, репкина пулпа, природни антиоксиданси.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  20%
Сурови влакна  2.9%
Пепел  8.0%
Влага  10%
Калциум  1.1%
Фосфор  0.5%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 122 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS