Витамини минерали суплементи

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
ARTHROVET COLLAGEN
Поддршка за кучиња и мачки со нарушена функција на зглобната 'рскавица и зглобовите.   Ка..
1.480 ден.
без ДДВ: 1.254 ден.
-18%
NUTRI PLUS GEL
NUTRI-PLUS GEL е додаток во исхраната за кучиња и мачки, кој вклучува есенцијални витамини, минерали..
900 ден.1.100 ден.
без ДДВ: 763 ден.
GUNA DERMO
ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ФИЗИОЛОШКАТА БЛАГОСОСТОЈБА НА КОЖАТА, КРЗНОТО И НОКТИТЕ   Сос..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
GUNA ARTHRO
ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ОСТЕОАРТИКУЛАРНА ФУНКЦИЈА (КОСКИ И ЗГЛОБОВИ)   Сос..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
GUNA KIDNEY
ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЈА НА БУБРЕЗИТЕ И УРИНАРНИОТ ТРАКТ   Состав:..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
GUNA ENTERO
ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЈА НА ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИОТ ТРАКТ   PET Enter..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
KALCIUM JUNIOR (80 tbl)
Профилактично делување против рахитис и остеомалација кај кучиња и мачки.   Содржина по т..
330 ден.
без ДДВ: 280 ден.
GUNA LIVER
ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЈА НА ЦРНИОТ ДРОБ   Состав: Маст од јачмен, ..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
 CALCI-DÉLICE (30 tbl)
CALCI-DÉLICE овозможува избалансирано снабдување со калциум и фосфор, а кучињата и мачките го обожув..
840 ден.
без ДДВ: 712 ден.
ARTHROVET COMPLEX
Додаток за мачки и кучиња за ревитализација на зглобна 'рскавица и дисфункции на зглобовите. &nbs..
1.350 ден.
без ДДВ: 1.144 ден.
MEGADERM
Идеален производ за кучиња и мачки со проблематична кожа, како и оние со нормална кожа. Помага во сп..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
RENALVET
Се препорачува за мачки и кучиња кои страдаат од хронично заболување на бубрезите.   Адми..
1.050 ден.
без ДДВ: 890 ден.
CARDIOVET
Наменето за кучиња со срцева слабост.   Додатокот содржи високи концентрации на состојки ..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
VETOSKIN
Додаток за мачки и кучиња со проблематична кожа (рани, перут), кожа со нарушена функција (алопеција,..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
VETOMUNE
Производ за кучиња и мачки за поддршка на хуморалниот и целуларниот неспецифичен имунитет.  ..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
CALCIUM 40
Препаратот е чист додаток на калциум со 40% застапеност за здрав раст и развој на младите и оптимизи..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
KNOBLETTEN
Главни карактеристики на препаратот Кноблетен: - Го јакне имунитетот, - Обезбедува здрава кожа..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
-8%
CAT-FORTAN (90 gr)
Витамински концентрат за мачки со висока содржина на есенцијални аминокиселини, витамини, минерали, ..
690 ден.750 ден.
без ДДВ: 585 ден.
ANTI ARTROZIN
Анти артрозин се суплементи во таблетарна форма кој содржи глукозамин и хондроитин (главни компонент..
550 ден.
без ДДВ: 524 ден.
SEMAVIT
SEMAVIT-от посебно се препорачува кај изразито физички активните кучиња (тренинзи, трки, лов и било ..
480 ден.
без ДДВ: 457 ден.
SEMAVIT Plus
Сениори – возрасните кучиња имаат потреба од повеќе внимание и нега отколку младите кучиња..
530 ден.
без ДДВ: 505 ден.
KITTY CAT
KITTY CAT со својата формула и избалансирана комбинација и односот на есенцијални витамини, мин..
530 ден.
без ДДВ: 505 ден.
KALCEVIT (100 tbl)
МИНЕРАЛНО ВИТАМИНСКИ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА ЗА КУЧИЊА (за млади кучиња, гравидни кучки и кучки кои ..
490 ден.
без ДДВ: 467 ден.
IMUNOCAN
За јак имонолошки систем и здрав дигестивен тракт Примена: Кај кучиња и мачки под антибиотск..
790 ден.
без ДДВ: 752 ден.
CONNECTEN
За заштита и регенарација на зглобови и ‘рскавици (тетиви, лигаменти, сврзно и меко ткиво)..
950 ден.
без ДДВ: 905 ден.
BIOMIX
За квалитетно, сјајно и убаво крзно BIOMIX-от има голема содржина на пивски квасец, биотин и..
480 ден.
без ДДВ: 457 ден.
BIOMIX PLUS
За подобрување на квалитетот на кожата, убавo и сјајно крзно и&nb..
530 ден.
без ДДВ: 505 ден.
BETA CAROTEN
За пигментација и убава боја на крзното Производот Beta Caroten (про-витамин A) е намен..
850 ден.
без ДДВ: 810 ден.
MULTIKANEVIT
Состав: Витамин А - 166 IU, витамин Д3 - 25 ИЕ, витамин Е ацетат - 0,5 мг, Витамин ПП - 2,5 мг, Вита..
300 ден.
без ДДВ: 286 ден.
KALCIMULTIVIT
Состав: Калциум 540 мг, фосфор 340 мг, Витамин D3 150 IU, витамин А 3000UI, Витамин Е 3 мг.  ..
390 ден.
без ДДВ: 371 ден.
UROVITAL
Состав во 120 gr: Екстракт од брусница 3500 мг, екстракт од слатко грозје 1500 мг, Екстракт бреза 40..
300 ден.
без ДДВ: 286 ден.
HEPAVITAL
Состав:Екстракт од бел трн - 40 мг, бета каротен - 3 мг, Витамин Е - 1 мг, Пивски квасец - 200 мг, L..
300 ден.
без ДДВ: 286 ден.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS