BETA CAROTEN

BETA CAROTEN

800 MKD
без ДДВ: 762 MKD Потребни наградни поени: 80
Производител: DR. SEKIZ
Шифра на производ: 5138
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

За пигментација и убава боја на крзното

Производот Beta Caroten (про-витамин A) е наменет за недиференцирана, на изглед лоша и непривлечна боја на крзното, предизвикува ефект на пигментација, обезбедувајќи интензивна, квалитетна, убава и привлечна боја на крзното првенствено кај кучиња со изразено црвена и кафеава пигментација. Beta Caroten-от предизвикува природно затемнување на кожата зголемувајќи ја количината на меланин. Исто така е важен за здрава кожа и слузокожа, неопходен за добар вид и здрави очи, како и за силен имунолошки систем.Beta Caroten-от и витаминот E се моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од штетни влијанија од „слободните радикали“. Производот содржи суви морски алги (Schizochytrium limacinum) богат е со OMEGA-3 (DHA) масни киселини кои помагаат за одржување на здрава кожа и крзно. Им обезбедува на кучињата свиленкасто и сјајно крзно. Железото, цинкот, манганот и јодот се значајни во биохемиските процеси заедно со останатите суплементи кои го зголемуваат вкупниот позитивен ефект на производот.

Содржина: Витаминот Д3 100 IU; Витаминот E 10 mg; Железо (Fe) 4 mg; Цинк (Zn) 3 mg; Манган (Mn) 1,5 mg; Јод (I) 0,07 mg; Schizochytrium limacinum-Omega 3 (DHA).

 

Дневна препорачана доза:

- 1 таблета на 10 кг. Телесна тежина

- 1 таблета BETA CAROTEN = 800 мг

 

ПАКУВАЊЕ: 100 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS