BIOMIX PLUS

BIOMIX PLUS

550 MKD
без ДДВ: 524 MKD Потребни наградни поени: 55
Производител: DR. SEKIZ
Шифра на производ: 5136
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

За подобрување на квалитетот на кожата, убавo и сјајно крзно и појачан имунолошки систем

BIOMIX Plus Ω3 со својата унапредена формула која покрај високо квалитетниот пивски квасец, биотинот, Б комплекс витамините, содржи и суви морски алги (Schizochytrium limacinum) богати со OMEGA 3 есенцијални масни киселини, многу значајни за здравјето и нормално функционирање на организмот. Со примена на BIOMIX Plus Ω3 се постигнуваат многу добри резултати во поглед на унапредување на квалитетот на кожата, квалитетот и изгледот на крзното (меко, свиленкасто и сјајно) со позитивен ефект на пигментацијата. Исто така влијае на нормална работа на многу органи, позитивно делува на имунитетот и ја зголемува отпорноста на организмот на болести и инфекции како кај кучињата така и кај мачките. Посебно се препорачува примената на BIOMIX Plus Ω3 пред изложби за постигнување на поубав изложбен ефект, и во ситуации на било какви промени на крзното и кожата, и во ситуации на опаѓање на имунитетот и ослабен апетит кај кучињата и мачките.

Состав: Протеини 20%, масти 8%.

Содржина по кг: Витаминот Б1 400 mg; Витаминот Б2 1.200 mg; Витаминот 500 mg; Витаминот 2 mg; Калпан, calcium d-pantothenate 2.000 mg; Ниацин, Nicotinamide 4.000 mg; Биотин H2 50 mg; Фолна киселина 600 mg; Бакар (Cu) 100 mg; Цинк (Zn) 1.500 mg; Манган (Mn) 500 mg; Schizochytrium limacinum-Omega 3 (DHA).

Дневна препорачана доза:

- 1/2 таблета за мачки.

- 1 таблета на 10 кг телесна тежина на куче.

Зголемена терапевтска дневна доза:

- 1 таблета за мачки.

 - 2 таблети на 10 кг телесна тежина за куче.

 

1 таблета BIOMIX Plus Ω3 = 1.000 мг

 

ПАКУВАЊЕ: 100 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS