MULTIVET

MULTIVET

590 MKD660 MKD
без ДДВ: 500 MKD Потребни наградни поени: 65
Производител: DR. VET
Шифра на производ: 0873
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

МУЛТИВЕТ - е додаток во исхраната за сите категории на кучиња и мачки. Оптималниот однос на 13 витамини и 8 минерали и масни киселини прават овој производ да ја подигне општата отпорност на организмот , зајакнувајќи го имунитетот со што се постигнува поголем степен на заштита на организмот од инфекции. Кај категоријата на млади кучиња и мачки во периодот на раст и развој кога потребите за избалансирана исхрана се најголеми, МУЛТИВЕТ во својот состав нуди идеална потпора. Кај ловечките и спортските кучиња кои се изложени на зголемен напор во ловот , тренинзите и трките, неопходно е да се даваат тераписки дози од овој препарат како би се одржала нивната здравствена состојба. Се користи како дополнување во исхраната кај животни кои биле изложени на стрес, долг транспорт, промена на средина, како и кај реконвалесценти. Кај скотните и кучките кои дојат МУЛТИВЕТ овозможува нормален раст и развој на малите, како и одржување на адекватна кондиција.

Редовна дневна препорачана доза:

½ таб за мачки

1 таблета на 10 кг телесна тежина за куче

 

Зголемена дневна препорачана доза :

1 таблета за мачки

2 таблети на 10 кг.телесна тежина за кучиња

1 таблета ДЕРМАВЕТ= 1000 мг,

ПАКУВАЊЕ:100 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS