UROVITAL

UROVITAL

300 MKD
без ДДВ: 286 MKD
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра на производ: 050814
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав во 120 gr: Екстракт од брусница 3500 мг, екстракт од слатко грозје 1500 мг, Екстракт бреза 4000 мг, витамин Е 100 мг, витамин Ц 1000 мг,

Витамин А 92 IU, Витамин Б1 12 мг, Ниацин 120 мг, Витамин Б2-20 мг, Пантотенска киселина 10 мг, Витамин Б6-0,4 мг, Биотин-50 μg, фолна киселина -200 μg, витамин Б12-0,6 μg, Холин - 320 мг, Фосфор - 1480 мг, Натриум - 50 мг, Калциум 1150 мг, Магнезиум 114.6 mg, калиум 2000 mg, цинк 10 mg, манган 500 μg, Железо 4.6 мг.

Индикации:
- го поддржува одржувањето на нормалната состојба на уринарниот тракт и функцијата на бубрезите;
- го подобрува ослободувањето на урична киселина и ја намалува можноста за камења во бубрезите;
- го инхибира развојот на патогени бактерии;
- помага да се одржи нормална сексуална функција;
- ја подобрува диурезата;
- го стимулира имунолошкиот систем;
- го зголемува апетитот;
- помага во прочистувањето на токсините од телото.

Препорачана дневна доза:
1 - 2 таблети на 10 кг. телесна тежина

ПАКУВАЊЕ: 80 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS