ADVANCE ATOPIC (3 kg)

ADVANCE ATOPIC (3 kg)

2.050 ден.2.150 ден.
Потребни наградни поени: 205
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121025
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Целосен и избалансиран диететски производ за возрасни кучиња, формулиран да се грижи за кожата на вашето куче ако има дерматитис и прекумерно опаѓање на влакното, како и да ги намали нетолеранциите на состојките од хранливите материи.

 

Без жито (grain free) и со месо од зајак како единствен извор на животински протеини, го намалува ризикот од несакани реакции на храна, истовремено помагајќи да се заштити кожата на кучињата со атопичен дерматитис.

 

Состојки и карактеристики:

  • Омега 3 и 6 – го редуцира воспаленитео на кожата, го смирува чешањето и помага во одржување на здрава кожа;

  • Алое вера – помага за обновување и во хидрирање на кожатата;

  • Месо од зајак и грашок – го намалува ризикот од неповолни реакции на храна;

  • Колагени пептиди – помагаат во лекувањето на раните предизвикани од чешање како и раните од оштетување на кожата предизвикани од атопичниот дерматитис.

 

Состав: Скроб од грашок, месо од зајак (17%), грашок (17%), дехидрирани протеини од зајачко месо, животинска маст, стабилизиран со мешани токофероли од природно потекло, хидролизиран колаген (3,2%), пулпа од репка, хипоалергична арома, квасец, соја масло, калциум карбонат , сол, монокалциум фосфат, екстракт од лисја од маслинки (0,05%), биотин, алое вера (50 мг / кг), извори на протеини: зајак, грашок и квасец.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2%
Есенцијални масни киселини 1.6%
 

 

Пакување: 3 кг. (цена по кг. = 716 ден)

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE ATOPIC (3 kg) Целосен и избалансиран диететски производ за возрасни кучиња, формулиран да се грижи за кожата на вашето куче ако има дерматитис и прекумерно опаѓање на влакното, како и да ги намали нетолеранциите на состојките од хранливите материи.   Без жито (grain free) и со месо од зајак како единствен извор на животински протеини, го намалува ризикот од несакани реакции на храна, истовремено помагајќи.. Category: Product #: 121025 Regular price: 2.050 ден. 2.050 Available from: ЕКО ПОИНТ