ALFA PLUS Beef&Lamb (говедско&јагне) (20kg)

ALFA PLUS Beef&Lamb (говедско&јагне) (20kg)

2.490 ден.2.850 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 438
Наградни поени: 7
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Алфа Плус е храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

Катеорија: Висок премиум

 

Комплетна и избалансирана храна со висока вкусност и сварливост, дизајнирана да се користи од умерено активни кучиња.

Алфа Плус е производ со висока хранлива вредност способен да понуди комплетна и урамнотежена исхрана благодарение на оптималното снабдување со протеини, масти, јаглени хидрати, витамини и минерали корисни за одржување и благосостојба на кучето.

Содржи природни антиоксиданси. Не содржи вештачки бои и конзерванси.

Храната може да се дава без никакви додатоци.

 

Состав: Дехидрирано месо 28% (говедско мин.60%, јагнешко мин.20%), пченка, пченица, животински масти и масла, ориз, пулпа од репка, антиоксиданси, витамини и минерали.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3.5%
Калциум 1.1%
Фосфор  0.5%

 

ПАКУВАЊА: 20 кг. (цена по кг. = 124 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALFA PLUS Beef&Lamb (говедско&јагне) (20kg) Алфа Плус е храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.   Катеорија: Висок премиум   Комплетна и избалансирана храна со висока вкусност и сварливост, дизајнирана да се користи од умерено активни кучиња. Алфа Плус е производ со висока хранлива вредност способен да понуди комплетна и урамнотежена исхрана благодарение на оптималното снабдување со протеини, масти, јаглени хидрати,.. Category: Product #: 438 Regular price: 2.490 ден. 2.490 Available from: ЕКО ПОИНТ