ALTHEA  MONOPROTEIN ADULT MINI (2 kg)

ALTHEA MONOPROTEIN ADULT MINI (2 kg)

650 ден.750 ден.
Потребни наградни поени: 70
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 235652
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Super premium Casale Mini е монопротеинска и хипоалергена храна со свинско месо, формулирана за возрасни кучиња од мала раса.

Алтеа е комплетна, урамнотежена, вистинска исхрана со висока хранлива вредност: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се гарантира физичка и метаболичка активност.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

  • Природни состојки - Линиите Althea содржат само свежи и избрани состојки.

  • Домати - Со својата голема разновидност на антиоксиданси му помага на имунолошкиот систем.

  • Јаболко - Извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој може да го прочисти телото од иритирачки материи.

  • Супериорна сварливост - Строго избрано месо за да се обезбеди висока сварливост.

  • Лековити билки - Жалфијата има дигестивно дејство; Коњско опавче, богато со силициум диоксид, е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња; Артишокот има прочистувачки својства; Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданси.;Althea officinalis има смирувачко дејство.

Состав: Дехидрирано свинско месо 32%, ориз (20%), пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%) ), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0.00). ), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense .

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 5%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 300 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA MONOPROTEIN ADULT MINI (2 kg) Althea Super premium Casale Mini е монопротеинска и хипоалергена храна со свинско месо, формулирана за возрасни кучиња од мала раса. Алтеа е комплетна, урамнотежена, вистинска исхрана со висока хранлива вредност: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се гарантира физичка и метаболичка активност.   Категорија: Супер Премиум   Карактери.. Category: Product #: 235652 Regular price: 650 ден. 650 Available from: ЕКО ПОИНТ