BRIT CARE DOG SHOW CHAMPION (3 kg)

BRIT CARE DOG SHOW CHAMPION (3 kg)

1.250 ден.1.350 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3436
Наградни поени: 6
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна храна на база на лосос и харинга (45%) за возрасни кучиња од сите раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактериситки:

  • Поради монопротеинот од риба, храната е декларирана како храна со хипоалергени својства.

  • Лесно сварлива. Затоа е посебно погодна за кучиња со проблематична дигестија.

  • Висока содржина на Омега 3 и 6, допринесува за здрава кожа и сјајно крзно (Dog Show Champion).

 

Состав: Сушен лосос (35%), сушен харинга (10%), ориз (32%), пилешки масти, протеини од лосос (5%), масло од лосос (4%), сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, масло од вечерна јаглика (1%), глукозамин сулфат (320 mg/kg), хондроитин сулфат (190 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), фрукто-олигосахариди (120 mg/kg), јука мојаве (12 mg/kg), инулин (110 mg/kg), сушен млечен трн (90 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

Витаминско минерален состав: витамин А, D3, Е, Ц, холин хлорид биотин, Б2, ниацинамид, калциум-D-пантотенат, витамин Б6, фолна киселина, цинк, железо, манган, јод, бакар, селен. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло, аскорбил палмитат и екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 26%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Влажност 10%
Пепел 6.5%
Омега 6 2.30%
Омега 3 0.82%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 400 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE DOG SHOW CHAMPION (3 kg) Комплетна храна на база на лосос и харинга (45%) за возрасни кучиња од сите раси.   Категорија: Супер премиум   Карактериситки: Поради монопротеинот од риба, храната е декларирана како храна со хипоалергени својства. Лесно сварлива. Затоа е посебно погодна за кучиња со проблематична дигестија. Висока содржина на Омега 3 и 6, допринесува за здрава кожа и сјајно .. Category: Product #: 3436 Regular price: 1.250 ден. 1.250 Available from: ЕКО ПОИНТ