BRIT CARE GRAIN-FREE ADULT SALMON & Potato (ЛОСОС и компир) (3 kg)

BRIT CARE GRAIN-FREE ADULT SALMON & Potato (ЛОСОС и компир) (3 kg)

1.190 ден.1.350 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3437
Наградни поени: 6
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Комплетна формула наменета за возрасни кучиња од мали и средни раси, лесно сварлива, декларирана и како хипоалергена храна, поради лососовиот протеин и отсуството на житарици - grain free.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: Сушен лосос (35%), компири (34%), протеини од лосос (10%), пилешки маснотии (конзервирани со токофероли), сушени јаболки, природни вкусови, лосос масло (2%), пивски квасец, морски ракови (извор на гликозамин, 260 mg/kg), екстракт од 'рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), мананолигосахариди (150 mg/kg), билки и плодови (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, fructooligosaccharides (100 mg/kg), yucca schidigera (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.5%
Влажност 10%
Пепел 7.5%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg

1

2

4

6

8

10

15

20

25

Дневна доза во гр

35

45

70

90

110

125

170

210

250

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 400 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE GRAIN-FREE ADULT SALMON & Potato (ЛОСОС и компир) (3 kg) Комплетна формула наменета за возрасни кучиња од мали и средни раси, лесно сварлива, декларирана и како хипоалергена храна, поради лососовиот протеин и отсуството на житарици - grain free.   Категорија: Супер премиум   Состав: Сушен лосос (35%), компири (34%), протеини од лосос (10%), пилешки маснотии (конзервирани со токофероли), сушени јаболки, природни вкусови, лосос масло (2%), пив.. Category: Product #: 3437 Regular price: 1.190 ден. 1.190 Available from: ЕКО ПОИНТ