BRIT CARE PUPPY LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (3 kg)

BRIT CARE PUPPY LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (3 kg)

1.300 ден.1.400 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3411
Наградни поени: 6
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Високо квалитетна, хипоалергена храна на база на јагнешко и ориз, формулирана за исхрана на кученца и помлади кучиња (puppy & junior) на возраст од (4 недели - 12 месеци) од сите раси на кучиња.

 

Погодна и за кученца со проблематична дигестија (варење на храната) и цревна перисталтика.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: јагнешко месо (45%), ориз (30%), пилешка маст (сочувана со токофероли), суви јаболка, масло од лосос (3%), природни ароми, пивски квасец, хидролизирани лушпи од рак (извор на глукозамин, 320 mg/kg), екстракт од 'рскавица (извор на хондроитин, 190 mg/kg), мананолигосахариди (180 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума), фруктоолигосахариди (120 mg/kg) кг), јука шидигера (120 mg/kg), инулин (110 mg/kg), млечен трн (90 mg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2,5%
Пепел 7.7%
Калциум    1.8%
Фосфор 1.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 400 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE PUPPY LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (3 kg) Високо квалитетна, хипоалергена храна на база на јагнешко и ориз, формулирана за исхрана на кученца и помлади кучиња (puppy & junior) на возраст од (4 недели - 12 месеци) од сите раси на кучиња.   Погодна и за кученца со проблематична дигестија (варење на храната) и цревна перисталтика.   Категорија: Супер премиум   Состав: јагнешко месо (45%), ориз (30%), пилешка маст (сочувана .. Category: Product #: 3411 Regular price: 1.300 ден. 1.300 Available from: ЕКО ПОИНТ