BRIT CARE SENSITIVE VENISON&POTATO (СРНА и компир) (3kg)

BRIT CARE SENSITIVE VENISON&POTATO (СРНА и компир) (3kg)

1.350 ден.1.590 ден.
Потребни наградни поени: 150
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3425
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна висококвалитетна хипоалергена формула за возрасни кучиња од сите раси на база на месо од срна и компир, наменета за кучиња кои имаат проблематична дигестија и дерматолошки алергии.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: месо од срна (36%), компир (35%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, масло од лосос (5%), пивски квасец, пилешки црн дроб хидролизиран, глукозамин сулфат (260 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg /kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), сушен млечен трн (75 mg/kg) , сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 8.8%
 
Калциум 1.5%
Фосфор 1.0%

 

Пакување: 3 кг. (цена по кг. = 450 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE SENSITIVE VENISON&POTATO (СРНА и компир) (3kg) Комплетна висококвалитетна хипоалергена формула за возрасни кучиња од сите раси на база на месо од срна и компир, наменета за кучиња кои имаат проблематична дигестија и дерматолошки алергии.   Категорија: Супер премиум   Состав: месо од срна (36%), компир (35%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, масло од лосос (5%), пивски квасец, пилешки црн дроб хидролизиран, глукозамин сулфат (.. Category: Product #: 3425 Regular price: 1.350 ден. 1.350 Available from: ЕКО ПОИНТ