BRIT NATURE SENIOR 7+ Small&Medium (3 kg)

BRIT NATURE SENIOR 7+ Small&Medium (3 kg)

920 ден.1.090 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра на производ: 3334
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна формула со пилешко месо за постари кучиња (+7 години) од мали и средни раси (1-25 кг. телесна тежина).

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики:

  • Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции

  • Оптимална регулација на тежината

  • Поддршка за зглобови за подобра и полесна мобилност

  • Добар вкус и лесна сварливост

  • Колаген, школки и ракови за зглобовите и 'рскавицата

  • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

  • Овошје и билки за подобро варење и имунитет

 

Состав: Пилешко месо 42% (свежо 20%, дехидрирано 22%), овес, пченица, пченка, сушени јаболка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови (извор на глукозамин, 210 mg/kg), екстракт (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/ kg), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки ( 50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 3.0%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.18%
Омега 6 1.4%
 

 

ПАКУВАЊЕ 3 кг. (цена по кг. = 300 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE SENIOR 7+ Small&Medium (3 kg) Комплетна формула со пилешко месо за постари кучиња (+7 години) од мали и средни раси (1-25 кг. телесна тежина).   Категорија: Супер премиум   Карактеристики: Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции Оптимална регулација на тежината Поддршка за зглобови за подобра и полесна мобилност Добар вкус и лесна сварливост Колаген, школки и раков.. Category: Product #: 3334 Regular price: 920 ден. 920 Available from: ЕКО ПОИНТ