ECOLIFE CAT 4x Spot on Large (<4 kg)

ECOLIFE CAT 4x Spot on Large (<4 kg)

1.000 ден.
Потребни наградни поени: 100
Производител: SOLANO
Шифра: 120005
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Ампула (Spot on) за заштита од несакани надворешни празати за возрасни мачки под 4 кг телесна тежина.

Без инсектициди (Insecticides free).

Формула направена со Маргоса, екстракти од цитриодиол и масло од гераниол.

 

Карактеристики на ампулата

  • Против крлежи, болви, комарци и песочна мушичка,муви до 4 месеци.

  • Содржина на една ампула 0.4 мл.

  • Заштитното дејство на една амула е 30 дена, по кој период повторно да се аплицира ампула.

  • ДА НЕ СЕ АПЛИЦИРА НА МАЧКИ ПОД 8 недели старост.

  • Природните масла делуваат благопријатно и делуваат на здравјето на кожата и влакното.

 

Начин на употреба и услови за чување

Се аплицира директно на кожата долж средината на вратот на горната страна на ‘рбетот.

Измијте ги рацете со сапун по манипулација со ампулата.

Избегнувајте контакт со очите и устата. Ако дојде до контакт добро исперете со вода.

Да се чува подалеку од деца.

 

Пакување: 4 ампули x 0.4 ml = доза за 4 месечна заштита

 

Производител: Solano

 

Земја на потекло: Израел

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
SOLANO ECOLIFE CAT 4x Spot on Large (<4 kg) Ампула (Spot on) за заштита од несакани надворешни празати за возрасни мачки под 4 кг телесна тежина. Без инсектициди (Insecticides free). Формула направена со Маргоса, екстракти од цитриодиол и масло од гераниол.   Карактеристики на ампулата Против крлежи, болви, комарци и песочна мушичка,муви до 4 месеци. Содржина на една ампула 0.4 мл. Заштитното дејство на .. Category: Product #: 120005 Regular price: 1.000 ден. 1.000 Available from: ЕКО ПОИНТ