NEKMAR ADULT SALMON & TROUT_GRAIN FREE (12 kg)

NEKMAR ADULT SALMON & TROUT_GRAIN FREE (12 kg)

4.060 ден.
Потребни наградни поени: 400
Производител: NEKMAR
Шифра: 1565
Наградни поени: 30
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо месо од лосос и дехидрирана пастрмка, лесно сварлива, наменета за средни и големи раси на возрасни кучиња. Одлични резултатаи покажува и кај кучиња со проблематичен стомак, како и кај индивидуи со дерматолошки проблеми.

 

Grain Free рецепти (без житарки) се засновани на многу висока содржина на месо и компири со додавање на билки и овошје.

Свежо месо се користи во секој рецепт.

Нашите Grain Free рецепти содржат 70% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: месо од свеж лосос 25%, месо од дехидрирана пастрмка 24%, компир 14%, скроб од грашок, пилешки маснотии, грашок, грав, семе од лен, суво пулпа репка, квасец, дехидрирани алги 0,3%, сушена пулпа од цикорија, фрукто- олигосахариди (FOS 0,2%), манан-олигосархариди (MOS 0,2%), јука шидигера, дехидриран чадор (Silybum marianum L.), дехидриран глуварче (Taraxacum officinale W.), исушени цвеќиња од хибискус (Hibiscus sabdariffa L.) , дехидрирано овошје од дива роза (Rosa canina Lr, Pendulina L.).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  29%
Масла и масти  18%
Сурови влакна  2.6%
Пепел  8.4%
Влага  8%
 
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 338 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR ADULT SALMON & TROUT_GRAIN FREE (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо месо од лосос и дехидрирана пастрмка, лесно сварлива, наменета за средни и големи раси на возрасни кучиња. Одлични резултатаи покажува и кај кучиња со проблематичен стомак, како и кај индивидуи со дерматолошки проблеми.   Grain Free рецепти (без житарки) се засновани на многу висока содржина на месо и компири со додавање на билки и овошје. Свежо месо с.. Category: Product #: 1565 Regular price: 4.060 ден. 4.060 Available from: ЕКО ПОИНТ