TRUE INSTICT LAMB ADULT MINI (2 kg)

TRUE INSTICT LAMB ADULT MINI (2 kg)

1.070 ден.
Потребни наградни поени: 100
Производител: NATURAL VARIETY
Шифра: ????????
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна и избалансирана храна за домашни миленици за мини раси на возрасни кучиња 1 – 10 кг. телесна тежина.

 

Категорија: Супер премиум

 

True Instinct ™ ORIGINAL е развиен со употреба на уникатна комбинација на природни состојки за целосна и урамнотежена исхрана.

Првата состојка е свежо јагнешко, во комбинација со избрана мешавина од житарки од цело зрно (кафеав ориз, јачмен и овес) и овошје и зеленчук за да се одржи оптималното здравје.

Без пченка, пченица и соја.

 

Состав: Јагнешко месо (17,5%, со 4% црн дроб), пилешко (17%), кафеав ориз , цели зрна јачмен, сув грашок , свинска маст (8,5%) (сочуван со природни токофероли), свинско (8%), овес (4%), протеински хидролизат (3,5%), пулпа од репка , ленено семе , минерали, рибино масло (0,5%), суво јаболко (0,35%), сушен морков (0,35%), сушена брокула ( 0,15%), суво црвено овошје (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 19%
Сурови влакна 3%
Ω 3 0.5%
Ω 6 1.8%

 

 

55% селектирани состојки од животинско потекло

30% житарици во цело зрно

15% овошје и зеленчук

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 535 ден)

 


ПРИДОБИВКИ

 

  • АДЕКВАТНО НИВО НА ЕНЕРГИЈА - Голема енергија и храна богата со хранливи материи прилагодена на активниот метаболизам на малите раси.

 

  • ОПТИМАЛНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА - Балансирано ниво на високо квалитетни протеини и калории од свежо јагнешко за да помогне во одржување на скелетните мускули и нивото на активност.

 

  • ДИГЕСТИВНA БЛАГОСОСТОЈБА - Со цели житарки (јачмен, интегрален ориз и овес) и растителни влакна со прoбиотичко дејство.

 

  • ЗДРАВА КОЖА И КРЗНО - Омега-3 и омега-6 есенцијални масни киселини и цинк, за подобрување на квалитетот и здравјето на кожата и крзното.

 

  • ЗДРАВ ИМУН СИСТЕМ - Високо ниво на антиоксиданти (витамин Е, Ц, селен), цинк и протеини за поддршка на здрава имунолошка функција.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NATURAL VARIETY TRUE INSTICT LAMB ADULT MINI (2 kg) Комплетна и избалансирана храна за домашни миленици за мини раси на возрасни кучиња 1 – 10 кг. телесна тежина.   Категорија: Супер премиум   True Instinct ™ ORIGINAL е развиен со употреба на уникатна комбинација на природни состојки за целосна и урамнотежена исхрана. Првата состојка е свежо јагнешко, во комбинација со избрана мешавина од житарки од цело зрно (кафеав ориз, јачмен и о.. Category: Product #: ???????? Regular price: 1.070 ден. 1.070 Available from: ЕКО ПОИНТ