ADVANCE CAT HAIRBALL (1.5 kg)

ADVANCE CAT HAIRBALL (1.5 kg)

880 ден.
Шифра на производ: 122012
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ADVANCE Hairball е висококвалитетен производ специјално формулиран за мачки склони кон редовно формирање на топчиња на влакнести топки, благодарение на мешавината од природни влакна, вклучително и влакна од овес и зелен грашок, како и екстракт од слад. Исто така, помага за одржува оптимална pH на урината, го спречува создавањето на наслаги на забите и придонесува за здраво функционирање на дигестивниот тракт.

 

Карактеристики на производот:

  • Влакна од грашок и екстракт од слад – помага во спречување на формирање на влакнести топки, а на веќе створените ја олеснува нивната елиминација.

  • Пирофосфати – превенира создавање на забни наслаги (плаки) и допринесува за свеж здив.

  • Комбинација на минерали и специфични состојки придонесува за оптимален ph на урината.

 

Состав: Мисирка (20%), дехидрирани протеини од живина, дехидрирани протеини од туна, протеини од пченка, пченица, ориз (8%), дехидрирани свински протеини, животински масти, влакна од грашок (2,9%), хидролизирани животински протеини, растителни влакна, овесни влакна (1,5%), екстракт од слад (1,5%), протеини од пченица, рибино масло, калиум хлорид, природен извор на имуноглобулини (0,4%), природни полифеноли (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  37%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 4.5%
Пепел 7.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг. = 586 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ADVANCE CAT HAIRBALL (1.5 kg) ADVANCE Hairball е висококвалитетен производ специјално формулиран за мачки склони кон редовно формирање на топчиња на влакнести топки, благодарение на мешавината од природни влакна, вклучително и влакна од овес и зелен грашок, како и екстракт од слад. Исто така, помага за одржува оптимална pH на урината, го спречува создавањето на наслаги на забите и придонесува за здраво функционирање на дигести.. Category: Product #: 122012 Regular price: 880 ден. 880 Available from: ЕКО ПОИНТ