DIAMANT PUPPY&JUNIOR MEDIUM&MAXI (15 kg)

DIAMANT PUPPY&JUNIOR MEDIUM&MAXI (15 kg)

2.450 ден.2.700 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: CENNAMO
Шифра: 125101
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

DIAMANT PUPPY & JUNIOR е комплетна храна за кученца од средни и големи раси, проучувана и формулирана од нашите нутриционисти за да ги задоволи потребите на кученцата и да им помогне да го живеат најважниот период од нивниот живот на најдобар можен начин, придонесувајќи за правилен развој на нивниот скелет и мускулен раст. Технологијата со која се произведува му дава посебна вкусност и сварливост. Правилната исхрана го помага развојот на нивните мозочни клетки, структурата на коските и мускулната маса.

 

 

Категорија: Висок премиум

 

 

Состав: Дехидрирани животински протеини (пилешко и мисиркино месо 25%), пченка, пченица, ориз, пулпа од репка, пулпа од цикорија (извор на инулин), масла и масти, хидролизирани животински протеини, квасци, минерали, екстракт од рогач, екстракт од костен, ФОС ( фрукто-олигосахариди).

 

 

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Пепел 9.8%
Калциум 1.8%
Фосфор  1.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. 163 ден.)

 

 

Земја на потекло: Италија

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
CENNAMO DIAMANT PUPPY&JUNIOR MEDIUM&MAXI (15 kg) DIAMANT PUPPY & JUNIOR е комплетна храна за кученца од средни и големи раси, проучувана и формулирана од нашите нутриционисти за да ги задоволи потребите на кученцата и да им помогне да го живеат најважниот период од нивниот живот на најдобар можен начин, придонесувајќи за правилен развој на нивниот скелет и мускулен раст. Технологијата со која се произведува му дава посебна вкусност и сварливост... Category: Product #: 125101 Regular price: 2.450 ден. 2.450 Available from: ЕКО ПОИНТ