NEKMAR BABY&PUPPY 0-6 MONTHS_LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR BABY&PUPPY 0-6 MONTHS_LOW GRAIN (12 kg)

3.590 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: NEKMAR
Шифра: 1556
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за бебиња и млади од 0-6 месечна возраст наменета за кучиња од сите раси, како и гравидни кучки и во лактација.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: пилешко месо 37% (од кои свежо пилешко месо 15%), кафеав ориз 22% грашок, пилешки маснотии 10%, компири, дехидрирана риба 4%, говедско месо 3,5%, грав, семе од лен, суво пулпа од репка, хидролизиран црн дроб 2%, квасец, дехидрирани алги 0,3%, фруктоолигосахариди (FOS 0,2%), манан олигосахариди (MOS 0,2%), јука шидигера, дехидрирано стебло од ананас (Ananas comusus), дехидрирано јаболко ( Malus pumila), дехидриран шиномор (Silybum marianum L.), глукозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  20%
Сурови влакна  2.4%
Пепел  7.5%
Влага  8%
 

 

ЖЕНКИ ВО БРЕМЕНОСТ ИЛИ ЛАКТАЦИЈА: Постепено воведувајте храна на гравидна женка по 35 дена од бременоста во период од 5 дена. Во седмата недела од бременоста, постепено зголемувајте ја количината на храна додека не достигнете 50% поголем дневен внес на храна во споредба со периодот пред бременоста (женката сега треба да прима 3 оброци на ден) .Во последната недела од бременоста, зголемете ја количината на храна за дополнителни 15-20% количина до крајот на лактацијата.

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 250 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во  Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR BABY&PUPPY 0-6 MONTHS_LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за бебиња и млади од 0-6 месечна возраст наменета за кучиња од сите раси, како и гравидни кучки и во лактација.   Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје. Свежото месо се користи .. Category: Product #: 1556 Regular price: 3.590 ден. 3.590 Available from: ЕКО ПОИНТ