BOSCH MINI SENIOR (2.5 kg)

BOSCH MINI SENIOR (2.5 kg)

890 ден.
Потребни наградни поени: 75
Производител: BOSCH
Шифра: 5501
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Концепт на храна да ги задоволи специфичните нутритивните потреби на постарите кучиња од мали раси (до 15 кг конечна тежина) од 7 година од животот.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Без житарки што содржат глутен,

  • Со манани и глукани за стабилизирање на цревната флора и имунолошка одбрана,

  • Одложено стареење на клетките поради високи нивоа на витамини и елементи во трагови,

  • Со умерена содржина на протеини (19%).

  • Мини сениор е направен со голем дел од свежа живина (25%) и без житарки што содржат глутен.

  • Содржината на енергија (7% маснотии) е намалена, додека содржината на влакна (7,0% сурови влакна) е значително зголемена, што го олеснува метаболизмот и истовремено го регулира варењето на храната

 

Состав: Свежа живина (25%), ориз, пченка, просо, протеини од живина (исушени), сува пулпа од репка (без шеќер), целулоза, хидролизати на протеини, рибино брашно, грашок (сушен), квасец (сушен 0,1%), мананолигосахарид, 0,06% бета-глукани), ленено семе, рибино масло, калиум хлорид, натриум хлорид, зелени школки (сушени, 0,1%), цикорија (сушена).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 19%
Масла и масти 7%
Сурови влакна 7%
Пепел 5.4%
Калциум 0.85%
Фосфор 0.7%
Натриум 0.2%
 

 

34.30% содржина на месо или дел од носачи на протеини од животинско потекло

58.50% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 2.5 кг. (цена по кг. = 300 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH MINI SENIOR (2.5 kg) Концепт на храна да ги задоволи специфичните нутритивните потреби на постарите кучиња од мали раси (до 15 кг конечна тежина) од 7 година од животот.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Без житарки што содржат глутен, Со манани и глукани за стабилизирање на цревната флора и имунолошка одбрана, Одложено стареење на клетките поради високи нивоа на витами.. Category: Product #: 5501 Regular price: 890 ден. 890 Available from: ЕКО ПОИНТ