BRIT CARE WEIGHT LOSS HYPOALERGENIC RABBIT & RICE (ЗАЈАК и ориз) (12 kg)

BRIT CARE WEIGHT LOSS HYPOALERGENIC RABBIT & RICE (ЗАЈАК и ориз) (12 kg)

3.750 ден.3.950 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3421
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна храна за кучиња со прекумерна тежина (Weight&fat control), кучиња склони на дебелеење и сениори кои имаат намaлена физичка активност.

Поради монопротеинот од зајак и ориз, храната е декларирана како хипоалергена.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Состав: Зајачко месо (36%), ориз (35%), пулпа од сушено јаболко, пулпа од сушена репка, лигноцелулоза, пилешка маст, пивски квасец, хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (1%) глукозамин сулфат (320 mg/kg) , хондроитин сулфат (190 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), фрукто-олигосахариди (120 mg/kg), јука мојаве (120 mg/kg), инулин (110 mg/kg), сушен млечен трн (90 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушена куркума (50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 27%
Масла и масти 10%
Сурови влакна 8%
Влажност 10%
Пепел 5%
Калциум 1,4%
Фосфор 1,1%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 329 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE WEIGHT LOSS HYPOALERGENIC RABBIT & RICE (ЗАЈАК и ориз) (12 kg) Комплетна храна за кучиња со прекумерна тежина (Weight&fat control), кучиња склони на дебелеење и сениори кои имаат намaлена физичка активност. Поради монопротеинот од зајак и ориз, храната е декларирана како хипоалергена.   Категорија: Супер Премиум   Состав: Зајачко месо (36%), ориз (35%), пулпа од сушено јаболко, пулпа од сушена репка, лигноцелулоза, пилешка маст, пивски квасец, .. Category: Product #: 3421 Regular price: 3.750 ден. 3.750 Available from: ЕКО ПОИНТ