ECOPET ADULT (20 kg)

ECOPET ADULT (20 kg)

2.950 ден.
Потребни наградни поени: 280
Производител: FARMINA
Шифра: 848
Наградни поени: 7
Достапност: На залиха
Количина:

Ecopet Adult Formula е комплетна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси, со нормална физичка активност. Поради ниската содржина на масти, погодна е и за сениори од средни и големи раси над 7 годишна возраст. 

 

Категорија: Премиум

 

Нејзините состојки со врвен квалитет ја прават оваа храна многу апетитна и лесна за варење. Затоа кучињата волно ја консумираат.

Не содржи вештачки бои, конзерванси и вкусови.

 

Состав: Дехидрирано пилешко месо, пченка, пилешка маст, ориз, пулпа од суво цвекло, натриум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 23%
Масла и масти 11%
Сурови влакна 3%
Пепел  8.6%

 

Пакување: 20 кг. (цена по кг. = 144 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
FARMINA ECOPET ADULT (20 kg) Ecopet Adult Formula е комплетна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси, со нормална физичка активност. Поради ниската содржина на масти, погодна е и за сениори од средни и големи раси над 7 годишна возраст.    Категорија: Премиум   Нејзините состојки со врвен квалитет ја прават оваа храна многу апетитна и лесна за варење. Затоа кучињата волно ја консумираат. .. Category: Product #: 848 Regular price: 2.950 ден. 2.950 Available from: ЕКО ПОИНТ