SEBOLYTIC - VIRBAC_Мрсна себореична и сува кожа (200 ml)

SEBOLYTIC - VIRBAC_Мрсна себореична и сува кожа (200 ml)

1.100 ден.
Потребни наградни поени: 110
Шифра на производ: 20
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Себолитик е шампон за мачки и кучиња.

Содржи оригинална комбинација на состојки вклучувајќи масло од чајно дрво. Развиен да се користи како помош во управувањето со себореична (лушпеста), сува и мрсна кожа.

Себолитичкиот шампон е уникатен шампон за чистење кој ги отстранува лушпите, кората и вишокот маснотии на површината на кожата на кучињата и мачките, помагајќи да се регулира производството на себум и непријатниот мирис на кожата.

 

Карактеристики и придобивки на производот:

  • Го регулира производството на маснотии - Вклучува цинк глуконат и витамин Б6 кои помагаат да се регулира производството на себум.

  • Ексфолира - содржи салицилна киселина која помага во елиминирање на вишокот лушпи и пироктон оламин - соединение кое се користи за да помогне во справување со бактериски инфекции.

  • Смирува - Содржи масло од чајно дрво кое е познато по неговото смирувачко дејство. Исто така, познато е дека маслото од чајно дрво има својства кои ги елиминира бактериите и габите а со тоа помага да се намали иритацијата на кожата.

  • Ги неутрализира непријатните мириси.

  • Помага во одржување на интегритетот на бариерата на кожата.

 

Упатство: Наквасете со топла вода и нанесете Sebolytic со рамномерно истурање на површината на кожата. Масирајте го целото тело на животното и потоа исплакнете. Постапката повторете ја и оставете ја 5-10 минути пред темелно да ја исплакнете со топла вода. Користете два или три пати неделно или како што е наведено од вашиот ветеринар.

 

Производител: VIRBAC - Франција

Пакување: 200 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
SEBOLYTIC - VIRBAC_Мрсна себореична и сува кожа (200 ml) Себолитик е шампон за мачки и кучиња. Содржи оригинална комбинација на состојки вклучувајќи масло од чајно дрво. Развиен да се користи како помош во управувањето со себореична (лушпеста), сува и мрсна кожа. Себолитичкиот шампон е уникатен шампон за чистење кој ги отстранува лушпите, кората и вишокот маснотии на површината на кожата на кучињата и мачките, помагајќи да се регулира производство.. Category: Product #: 20 Regular price: 1.100 ден. 1.100 Available from: ЕКО ПОИНТ