BRIT PREMIUM ADULT M (15 kg)

BRIT PREMIUM ADULT M (15 kg)

2.990 ден.3.300 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3212
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо (45%) наменета за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг. телесна тежина возрасна единка).

Содржи Омега 3 и 6, сушени билки и овошки.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Омега 3 и 6 масните киселини за здраво срце, кожа и влакно, а го успорува и процесот на стареење,

  • Содржината на пробиотик дава поддршка на цревната микрофлора и нормална функција на дигестивниот систем на кучето,

  • Оброкот содржи 45% пилешко месо, што му дава на телото вистинско количество протеини и оптимална количина на хранливи материи,

  • Храната помага да се контролира тежината на кучето согласно неговата возраст,

  • Маслото од лосос и пивски квасец даваат поддршка на виталноста на кучето, активноста на мозокот и состојбата на кожата и крзното,

  • Не содржи соја, хемиски адитиви и конзерванси, што ја прави храната исклучително вкусна.

 

Состав: пилешко 45%(дехидрирано 25%, дебонирано 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген , лушпи од ракови (извор на глукозамин, 210 мг/кг., хондроитин, 150 мг/кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 мг/кг), манан-олигосахариди ( 120 мг/кг), фруктоолигосахариди (90 мг/кг), Мохаве јука (90 мг/кг), сушени камилица (80 мг/кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 мг/кг), сушени боровинки (50 мг/кг).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.2%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.7%

 

ПАКУВАЊЕ 15 кг. (цена по кг. = 199 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT PREMIUM ADULT M (15 kg) Целосна формула на база на пилешко месо (45%) наменета за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг. телесна тежина возрасна единка). Содржи Омега 3 и 6, сушени билки и овошки.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Омега 3 и 6 масните киселини за здраво срце, кожа и влакно, а го успорува и процесот на стареење, Содржината на пробиотик дава поддршка на цревнат.. Category: Product #: 3212 Regular price: 2.990 ден. 2.990 Available from: ЕКО ПОИНТ