Метаболички проблеми со гастро-интестинален систем

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-17%
EMINENT SALMON (GRAIN&GLUTEN FREE) ADULT SMALL&MEDIUM (12 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ЖИТАРКИ (GRAIN&GLUTEN FREE) ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ. Лес..
3.890 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET DOG GASTROINTESTINAL (400 gr)
Гастроинтестинал храна конзерва за куче со лосос и грашок. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
BRIT CARE VETRINARY GASTROINETSTINAL (2/12 kg)
Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на акутни и хронични цревни апсорптивни нарушувања, ..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET HIPOALERGENIC (2 kg)
Комплетна хипоалергена диетална храна за кучиња за ЕЛИМИНИРАЊЕ НА АЛЕРГИСКИТЕ РЕАКЦИИ НА ХРАНА И НЕТ..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
-8%
RAW PALEO PUPPY MEDIUM (10 kg)
Природна храна без житарки (Grain&Gluten free) која содржи дури 80 gr мисирка на 100 gr храна, н..
4.900 ден.5.300 ден.
без ДДВ: 4.153 ден.
BIOPROTECT (15-60 Tbl)
Пробиотик за кучиња и мачки. BioProtect е потпорен препарат за кучиња и мачки со нарушувања на га..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
-11%
EMINENT LAMB&RICE  (15+2 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ПЧЕНИЦА (GLUTEN FREE), ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ И ОД 4 МЕСЕЧН..
4.100 ден.4.600 ден.
без ДДВ: 3.475 ден.
-17%
EMINENT SALMON (GRAIN&GLUTEN FREE) ADULT LARGE (12 kg)
Eminent Grain Free Adult Large Breed 27/14 Комплетна храна без житарки (GRAIN FREE, GLUTEN FREE) ..
3.890 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
COPROVET (30 tbl)
Препарат за кучиња и мачки, чија примена е наменета за поддршка на дигестивниот процес и намалување ..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.
-5%
HT GRAIN FREE LAMB (12 kg)
Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на возрасни..
3.890 ден.4.100 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
VET EXPERT INTESTINAL ELIMINATION DOG (2 kg)
Диетална храна за кучиња со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата и елиминациска диета ..
1.310 ден.
без ДДВ: 1.110 ден.
GASTROINTESTINAL CANINE (2 kg)
ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Farmina Vet Life Gastrointestinal е комплетна диетална храна за куч..
0 ден.
без ДДВ: 0 ден.
PROBIOVET (10-40 tbl)
ПРОБИОВЕТ е пробиотик за кучиња и мачки кој природно ја контролира и спречува појавата на бактериски..
330 ден.
без ДДВ: 314 ден.
-3%
ADVANCE MINI SENSITIV (3 kg)
Комплетно избалансирана формула за возрасни кучиња од мали раси (до 10 кг како возрасна единка) со ч..
1.550 ден.1.590 ден.
без ДДВ: 1.314 ден.
BRIT CARE MINI GRAIN FREE (2/7 kg)
Комплетна храна на база на лосос и туна (45%) за возрасни кучиња од мали и мини раси (под 10 кг. тел..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
-5%
SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY ADULT MEDIUM&LARGE BREED (12 kg)
Концепт да ги задоволи потребите на возрасни кучиња од средни и големи раси. Не содржи пченица, а..
3.390 ден.3.570 ден.
без ДДВ: 2.873 ден.
-11%
BOSCH ADULT CHICKEN & MILLET (ПИЛЕШКО и просо) (3 kg)
Напредна формула со свежо месо од живина и просо, како целосна храна за сите возрасни кучиња од сред..
790 ден.890 ден.
без ДДВ: 669 ден.
ND QUINOA DIGESTION (7 kg)
ND Quinoa DIGESTION - Рецепт со јагнешко месо, киноа, анасон, нане и артишок за возрасни кучиња е фо..
4.890 ден.
без ДДВ: 4.144 ден.
ADVANCE GASTROENTERITIC (3 kg)
ЗАБЕЛЕШКА: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Комплетна диететска храна за кученца и возрасни кучиња, подг..
2.150 ден.
без ДДВ: 1.822 ден.
-4%
ADVANCE SENSITIVE SALMON (12 kg)
ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни од средни..
4.500 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.814 ден.
-4%
ADVANCE SENSITIVE LAMB&RICE (12 kg)
Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси со чувствит..
4.490 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.805 ден.
-3%
ADVANCE MINI SENSITIV (7 kg)
Комплетно избалансирана формула за возрасни кучиња од мали раси (до 10 кг како возрасна единка) со ч..
2.990 ден.3.090 ден.
без ДДВ: 2.534 ден.
-3%
BOSCH ADULT LAMB & RICE (20 kg)
Балансирана високо квалитетна храна за возрасни кучиња со нормална активнсот. Ниската калорична содр..
3.890 ден.3.990 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
SPECTRUM 26 SENSITIVE (12 kg)
SPECTRUM Sensitive 26, е посебно формулирана комплетна и балансирана храна за да се исполнат хранлив..
3.750 ден.
без ДДВ: 3.178 ден.
BOSCH MINI ADULT LAMB & RICE (јагнешко и ориз) (3 kg)
Храна за возрасни кучиња од мали раси и чувствителни на состојки од храна, без глутен.   ..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
BRIT ADULT LAMB&RICE (15 kg)
Комплетна формула на база на јагнешко месо, без пченица, наменета за возрасни кучиња на сите раси, п..
4.190 ден.
без ДДВ: 3.551 ден.
CIBAU SENSITIVE LAMB (12 kg)
Целосна, избалансирана храна на база на јагнешко месо, наменета за возрасни кучиња од средни и голем..
3.290 ден.
без ДДВ: 2.788 ден.
EUKANUBA VETERINARY DIETS INTESTINAL FORMULA (12 kg)
Се користи при: акутен и хроничен гастро ентеритис, дијареа, воспаление на дебелото црево, констипац..
4.850 ден.
без ДДВ: 4.110 ден.
BRIT CARE ADULT LARGE BREED LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12+2 kg)
Високо квалитетна храна на база на јагнешко месо за возрасни кучиња од големи раси (над 25 кг. возра..
4.540 ден.
без ДДВ: 3.847 ден.
BRIT CARE ADULT MEDIUM LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Комплетен високо квалитетен оброк за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг. телесна тежина). &..
4.540 ден.
без ДДВ: 3.847 ден.
BOSCH SENSITIVE LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)
Sensitive Lamb - употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати од една страна и јагнеш..
5.290 ден.
без ДДВ: 4.483 ден.
-7%
BOSCH ADULT MENUE (15 kg)
Мени за возрасни од средни и големи раси ( над 10 kg. телесна тежина) со избалансиран состав на прот..
3.790 ден.4.090 ден.
без ДДВ: 3.212 ден.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS