ХИГИЕНА

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
СПРЕЈ ПРОТИВ ПАРАЗИТИ (300 мл)
Спреј против надворешни паразити и инсекти (масло од НЕЕМ) на природна база 300мл.   Заштитни..
1.590 ден.
без ДДВ: 1.347 ден.
DREAMCAT LITTER VANILA  5 L
Dream Cat Litter Vanilar 5 литри е високо впивачки песок за мачки кое нуди супериорна контрола на ми..
280 ден.
без ДДВ: 237 ден.
DREAMCAT LITTER LAVANDER 5 L
Dream Cat Litter Lavender е пакување од 5 литри што обезбедува чиста и свежа средина за вашиот прија..
280 ден.
без ДДВ: 237 ден.
-9%
PLAQUE OFF
Препарат за кучиња и мачки кој го намалува создавањето наслаги и формирањето на забен камен. &nbs..
850 ден.930 ден.
без ДДВ: 720 ден.
ЛОПАТЧЕ ЗА ИЗМЕТ
Лопатка за исфрлање измет од тоалет со песок за мачки. Димензии: Должина 25 см, Ширина 10 см. ..
65 ден.
без ДДВ: 55 ден.
-28%
ПЕЛЕНИ x 6 (60x60)
Пелена со одлична апсорбирачка моќ. Може да се користи и како постелка во креветче за легнување. ..
180 ден.250 ден.
без ДДВ: 153 ден.
-18%
КЕСИ ЗА ИЗМЕТ
Кеси за собирање измет. Четири ролни во пакување. ..
99 ден.120 ден.
без ДДВ: 84 ден.
ТОАЛЕТ ЗА МАЧКИ - Базик
Тоалет за мачки, отворен со дополнителен заштитнен браник кој спречува расфрлање на песокот. &nbs..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
TОАЛЕТ ЗА МАЧКИ - Комфор
Тоалет за мачки, отворен со дополнителен заштитнен браник кој спречува расфрлање на песокот. &nbs..
420 ден.
без ДДВ: 356 ден.
CLASIC  PINEWOOD (5 litri)
Cat Leader е комплетен асортиман на класичен песок (не згрутчува), ултра компактен со растителни при..
320 ден.
без ДДВ: 271 ден.
КЕСИ ЗА ИЗМЕТ
Кеси практични за собирање измет. 8 (осум) ролни во пакување.   ..
140 ден.
без ДДВ: 119 ден.
SPECIALIST SHAMPON
Специјализиран шампон за кучиња и мачки, наменет за нега на кожа склона кон воспаление на бактерии и..
1.200 ден.
без ДДВ: 1.017 ден.
DENTIFRICE ENZYMATIC_Паста за заби (70 gr.)
Ензимската паста за заби VIRBAC помага да се спречи акумулација на дентален плак и забен камен. Б..
590 ден.
без ДДВ: 500 ден.
SEBOLYTIC - VIRBAC_Мрсна себореична и сува кожа (200 ml)
Себолитик е шампон за мачки и кучиња. Содржи оригинална комбинација на состојки вклучувајќи масло..
1.100 ден.
без ДДВ: 932 ден.
-14%
ALLERMYL-VIRBAC_осетлива кожа и чешање (200 ml)
ALLERMYL шампон со S-I-S SKIN INNOVATIVE SCIENCE® технологија е смирувачки шампон за управување со а..
950 ден.1.100 ден.
без ДДВ: 805 ден.
DERM CLEAN - VIRBAC (200 ml)
Virbac Derm Clean (старото име „Physiologique“) е физиолошки шампон за кучиња и мачки за секојдневна..
850 ден.
без ДДВ: 720 ден.
-8%
DIAMOND PET EYE (30 tbl)
Diamond Pet Eye - е производ кој успешно и целосно ги елиминира дамките од солзи околу очите кај куч..
1.150 ден.1.250 ден.
без ДДВ: 975 ден.
DIAMOND PET EYE (60 tbl)
Diamond Pet Eye - е производ кој успешно и целосно ги елиминира дамките од солзи околу очите кај куч..
2.080 ден.
без ДДВ: 1.763 ден.
WHITE SHAMPOON
Специјализиран шампон за кучиња и мачки со бело и светло влакно, чија кожа бара посебна и нежна нега..
480 ден.
без ДДВ: 407 ден.
Лопатка за измет
Практична лопатка за собирање на измет.   Како функционира: Едноставна употреба, се стиск..
880 ден.
без ДДВ: 746 ден.
Тоалет за мачки
Тоалет за мачки, отворен со дополнителен заштитнен браник кој спречува расфрлање на песокот. &nbs..
750 ден.
без ДДВ: 636 ден.
ZUZI (5 litri)
Песок за мачки, кој се карактеризира со формирање на грутки кои лесно се отстрануваат.   ..
250 ден.
без ДДВ: 212 ден.
-22%
Пелена (60*40)
Супер пелена со абсорбирачка подлога за кученца што растат и може да се користи како тоалет. &nbs..
35 ден.45 ден.
без ДДВ: 30 ден.
ANTISEBORRHOEIC
Дермокозметички шампон за мачки и кучиња дизајниран да се бори со зголемена секреција на себум, што ..
750 ден.
без ДДВ: 636 ден.
BENZOIC
Дермокозметички шампон за кучиња и мачки за нега на масна кожа, фоликулитис (kрасти) или демоди..
770 ден.
без ДДВ: 653 ден.
PAW PROTECTION
Заштитна маст за шепите за мачки и кучиња со широк спектар на апликации.   Неговите состо..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
EAR CLEANSER_75 ml_(тоник за чистење уши)
Специјализиран тоник за нега на ушите на кучиња и мачки.   Содржи: Алантоин - ја смирува ..
480 ден.
без ДДВ: 407 ден.
-5%
EYE CLEANSER (тоник за околу очи)
Тоник за очи за кучиња и мачки кои се борат со прекумерно солзење како и за отстранување на темните ..
520 ден.550 ден.
без ДДВ: 441 ден.
VET AQUADENT
Aquadent е раствор против плаки (забни наслаги) и формирање на забен камен кај кучиња и мачки. &n..
1.050 ден.
без ДДВ: 890 ден.
ALLERDERM® Spot-On
Природен липиден комплекс, формулиран за нега на кожата на кучиња и мачки со компромитирана кожа. Фо..
1.350 ден.
без ДДВ: 1.144 ден.
EPIOTIC_60/120 ml
ЕПИ-ОТИК е напредно средство за чистење на ушите и се препорачува за рутинско чистење на ушите кај к..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
OTIFLUSH_125 ml_(течност за уши)
Течност за хигиена на ушниот канал кај кучиња и мачки.   Може да се користи за испирање н..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS