Медицинска храна

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
SKIN & COAT (30 tbl)
Препаратот е наменет за кучиња и мачки за одржување на оптималната состојба на кожата и квалитетот н..
480 ден.
без ДДВ: 407 ден.
IMMUNE SYSTEM (30 tbl)
Препаратот го поддржува правилното функционирање на имунолошкиот систем. Производот може да се корис..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
HEPATO PROTECT (80 tbl)
Нова формула на билна основа за заздравување на ткивото на јетрата кај кучињата и мачките, ја обнову..
900 ден.
без ДДВ: 763 ден.
-17%
EMINENT SALMON (GRAIN&GLUTEN FREE) ADULT SMALL&MEDIUM (12 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ЖИТАРКИ (GRAIN&GLUTEN FREE) ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ. Лес..
3.890 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET HEPATIC (2 kg)
Комплетна диетална храна за кучиња за поддршка на функцијата на црниот дроб во случај на хронична цр..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET DOG GASTROINTESTINAL (400 gr)
Гастроинтестинал храна конзерва за куче со лосос и грашок. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET DOG HIPOALERGENIC (400 gr)
Хипоалергена храна во конзерва за куче. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN F..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
BRIT CARE VETRINARY RENAL (2 kg)
Комплетна диетална храна за кучиња – поддршка на бубрежната функција во случај на хронична бубрежна ..
1.050 ден.
без ДДВ: 890 ден.
BRIT CARE VETRINARY GASTROINETSTINAL (2/12 kg)
Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на акутни и хронични цревни апсорптивни нарушувања, ..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET DIABETIS (2 kg)
Комплетна диетална храна за кучиња со дијагноза Diabetis Melitus за регулирање на снабдувањето со гл..
1.050 ден.
без ДДВ: 890 ден.
BRIT CARE VETRINARY DIET HIPOALERGENIC (2 kg)
Комплетна хипоалергена диетална храна за кучиња за ЕЛИМИНИРАЊЕ НА АЛЕРГИСКИТЕ РЕАКЦИИ НА ХРАНА И НЕТ..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
-8%
RAW PALEO PUPPY MEDIUM (10 kg)
Природна храна без житарки (Grain&Gluten free) која содржи дури 80 gr мисирка на 100 gr храна, н..
4.900 ден.5.300 ден.
без ДДВ: 4.153 ден.
BIOPROTECT (15-60 Tbl)
Пробиотик за кучиња и мачки. BioProtect е потпорен препарат за кучиња и мачки со нарушувања на га..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
OIL ESSENNCE NATURAL (250 ml)
Производ на база на ладно пресувани масла кои претставуваат природен извор на Омега 3, 6, 9 масни ки..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
BRIT CARE GRAIN FREE ADULT S/M SALMON (12 kg)
Формула на база на лосос и компир без жирици за возрасни кучиња од мали и средни раси (1 – 25 кг). ..
4.680 ден.
без ДДВ: 3.966 ден.
-11%
ALTHEA  MONOPROTEIN FISH (14 kg)
Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Моно..
3.300 ден.3.700 ден.
без ДДВ: 2.797 ден.
-14%
ALTHEA  MONOPROTEIN LAMB (14 kg)
Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Моно..
3.090 ден.3.580 ден.
без ДДВ: 2.619 ден.
-4%
CARNILOVE CARP&TROAT (Крап и пастрмка)( 12 kg)
CARNILOVE - Свеж крап и пастрмка е комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси, со свеж крап и п..
5.940 ден.6.200 ден.
без ДДВ: 5.034 ден.
-11%
CARNILOVE SALMON ADULT ( 12 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со лосос, без житарки и компир.   Категор..
5.250 ден.5.880 ден.
без ДДВ: 4.449 ден.
BRIT CARE MINI ADULT GRAIN FREE VENISON_елен  (2/7 kg)
Храна за кучиња од мини раси со еленско месо. Хипоалергена формула без житарици за чувствителни к..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
BRIT CARE MINI GRAIN FREE HAIR&SKIN (2/7 kg)
Храна за возрасни кучиња со мини раст за здраво крзно и сјајно влакно (лосос и харинга) 2кг. Хипо..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
-11%
EMINENT LAMB&RICE  (15+2 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ПЧЕНИЦА (GLUTEN FREE), ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ И ОД 4 МЕСЕЧН..
4.100 ден.4.600 ден.
без ДДВ: 3.475 ден.
-17%
EMINENT SALMON (GRAIN&GLUTEN FREE) ADULT LARGE (12 kg)
Eminent Grain Free Adult Large Breed 27/14 Комплетна храна без житарки (GRAIN FREE, GLUTEN FREE) ..
3.890 ден.4.690 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
EUKANUBA GRAIN FREE PUPPY&JUNIOR SMALL&MEDIUM BREED OCEAN FISH (12 kg)
Eukanuba Grain Free Puppy & Junior Small-Medium Breed Ocean & Fish е сува храна без житарки ..
4.550 ден.
без ДДВ: 3.856 ден.
SPECTRUM LOW GRAIN MEDIUM & LARGE ADULT RABBIT & TURKEY (Зајак и Мисирка 12 кг)
Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси со зајак, мисирка и тиква.   К..
3.950 ден.
без ДДВ: 3.347 ден.
ADVANCE URINARY (3 kg)
ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА   ADVANCE VETERINARY DIETS URINARY е комплетен диететски производ за куч..
2.600 ден.
без ДДВ: 2.203 ден.
COPROVET (30 tbl)
Препарат за кучиња и мачки, чија примена е наменета за поддршка на дигестивниот процес и намалување ..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.
-5%
HT LOW GRAIN PUPPY SALMON (12 kg)
Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на кученца ..
3.900 ден.4.100 ден.
без ДДВ: 3.305 ден.
-5%
HT GRAIN FREE LAMB (12 kg)
Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на возрасни..
3.890 ден.4.100 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
-10%
HT GRAIN FREE SALMON (12 kg)
Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на возрасни..
3.890 ден.4.300 ден.
без ДДВ: 3.297 ден.
VET EXPERT VETERINARY DIET RENAL ELIMINATION (2/8 kg)
Специјализирана диета наменета за кучиња со бубрежна инсуфициенција, а како монопротеинска диета ист..
1.490 ден.
без ДДВ: 1.263 ден.
VET EXPERT VETERINARY DIET HEPATIC (2/12 kg)
ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Диетална храна за возрасни кучиња наменета за поддршка на функцијат..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS