BRIT PREMIUM LIGHT (15 kg)

BRIT PREMIUM LIGHT (15 kg)

2.590 ден.2.990 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3331
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна формула со мисиркино месо и овес за исхрана на кучиња со прекумерна тежина од сите раси, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска исхрана.

 

Категорија: Висок премиум

 

Состав:мисиркино месо 30% (дехидрирано 20%, откостено 10%), пилешко дехидрирано месо (10%), овес, пченица, јаболка сушени, бамбусова лигноцелулоза, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пилешко маснотија (зачувано со мешани токофероли ), квасец, колаген, морски школки (извор на глукозамин, 260 мг / кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 мг / кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума), манано-олигосахариди, фрукто-олигосахариди, Мојаве јука (100 мг / кг), сушена камилица школки со зелена боја (извор на гликозаминогликани), сушени од боровинки.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 8%
Сурови влакна 6.5%
Влажност 10%
Пепел 7.6%
Омега 3 0.1%
Омега 6 0.7%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 179 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT PREMIUM LIGHT (15 kg) Комплетна формула со мисиркино месо и овес за исхрана на кучиња со прекумерна тежина од сите раси, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска исхрана.   Категорија: Висок премиум   Состав:мисиркино месо 30% (дехидрирано 20%, откостено 10%), пилешко дехидрирано месо (10%), овес, пченица, јаболка сушени, бамбусова лигноцелулоза, пченка, масло од лосос (2%), хидрол.. Category: Product #: 3331 Regular price: 2.590 ден. 2.590 Available from: ЕКО ПОИНТ