CIBAU PUPPY MAXI (12 kg)

CIBAU PUPPY MAXI (12 kg)

2.680 ден.2.990 ден.
Потребни наградни поени: 290
Производител: FARMINA
Шифра: 849
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна, избалансирана храна за кученца од големи и гигантски раси, гравидни кучки и кучки во лактација.

Категорија: Висок премиум

Состав: Дехидрирано пилешко месо (32%), пилешка маст, дехидрирана риба (8%), говедско месо (4%), рибино масло (2%), ориз (25%), пченка (14%),растително масло (1% ), монодикалциум фосфат (0,6%), калциум карбонат (0,4%), натриум хлорид,сув пивски квасец (0,3%), калиум хлорид, глукозамин (0,04%), хондроитин сулфат , (04%).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 1.8%
Пепел 7.5%
Калциум 1.3%
Фосфор 0.9%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг.(цена по кг.= 250 ден.) 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
FARMINA CIBAU PUPPY MAXI (12 kg) Целосна, избалансирана храна за кученца од големи и гигантски раси, гравидни кучки и кучки во лактација. Категорија: Висок премиум Состав: Дехидрирано пилешко месо (32%), пилешка маст, дехидрирана риба (8%), говедско месо (4%), рибино масло (2%), ориз (25%), пченка (14%),растително масло (1% ), монодикалциум фосфат (0,6%), калциум карбонат (0,4%), натриум хлорид,сув пивски квасец (0,3%), кал.. Category: Product #: 849 Regular price: 2.680 ден. 2.680 Available from: ЕКО ПОИНТ