EAR CLEANSER (тоник за уши)

EAR CLEANSER (тоник за уши)

490 MKD
без ДДВ: 415 MKD Потребни наградни поени: 50
Шифра на производ: 96589
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјализиран тоник за нега на ушите на кучиња и мачки.

 

Содржи: Алантоин - ја смирува иритацијата и делува навлажнувачки на ушниот канал, глицерин, хијалуронска киселина, млечна киселина и екстракт од алое.

Покрај тоа, формулацијата е збогатена со соодветна хигиена на ушите - салицилна киселина и екстракт од нане.

 

Нанесете мала количина тоник во надворешниот ушен канал користејќи го апликаторот. Нежно масирајте ја основата на увото околу 5 минути, а потоа со упивач (памук, газа, тампон) отстранете го вишокот од препаратот.

 

Производител: Vet expert

 

ПАКУВАЊЕ: 75 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS