FELINE STRUVITE (2 kg)

FELINE STRUVITE (2 kg)

0 ден.
Шифра: 121212
Достапност: Out Of Stock
Количина:

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

 

Farmina Vet Life Struvite е комплетна диетална храна за мачки формулирана за растворање на калкулите од струвит.

Храната има својство на ацидификација на уринината што резултира со растварање на струвитните камчести творевини.

 

Состав: дехидриран пилешки протеин, пченкарен глутен, ориз, овес, пилешки масти, хидролизирани рибини протеини, сушени јајца, рибино масло, дехидрирани рибини протеини, калиум хлорид, калциум сулфат дихидрат, калциум карбонат, инулин, фрукто-олигосахариди, екстракт од квасец (извор на -олиго-сахариди), натриум хлорид.

Извори на протеини: пченкарен глутен, дехидриран пилешки протеин, хидролизиран рибен протеин, сушени јајца, дехидрирани рибини протеини.

Супстанции за закиселување на урината: DL-метионин (7 g/kg), калциум сулфат дихидрат (5 g/kg).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 1,2%
Калциум 0,8%
Фосфор 0,6%
Натриум 0,26%
Калиум 0,45%
Магнезиум 0,06%
Хлориди 0,95%
Сулфур 0,40%
Omega 3 0,4%
Omega 6 3,1%

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 750 ден)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
FELINE STRUVITE (2 kg) ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Farmina Vet Life Struvite е комплетна диетална храна за мачки формулирана за растворање на калкулите од струвит. Храната има својство на ацидификација на уринината што резултира со растварање на струвитните камчести творевини.   Состав: дехидриран пилешки протеин, пченкарен глутен, ориз, овес, пилешки масти, хидролизирани рибини протеини, сушени јајца, рибино м.. Category: Product #: 121212 Regular price: 0 ден. 0 Available from: ЕКО ПОИНТ