EUKANUBA ADULT  NATURE+GRAIN FREE ALL BREEDS SALMON (10 kg)

EUKANUBA ADULT NATURE+GRAIN FREE ALL BREEDS SALMON (10 kg)

3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD Потребни наградни поени: 340
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 910
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Наменета за сите раси на кучиња над 1 година старост со дигестивни и кожни проблеми.

EUKANUBA NaturePlus + Grain Free –е храна со ниско алергенски рецепт , внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

Содржи свежо смрзнат северно-атлански лосос и го снабдува вашето кученце со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува долг и здрав живот.

Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговараат на сите расни категории кучиња, без разлика дали тие се мали, средни или големи раси. Направена е без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA обезбедува нутритивна експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.

- Содржи висок процент на животински протеини за изградување и одржување на здрави мускули,

- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- Содржи избалансирани состојки на зеленчук и овошје како извор на витамини и минерали,

- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,

- Антиоксиданти Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот,

Состав: Свежо смрзнат лосос, пилешко и мисиркино месо, животински масти, брашно од грашок, брашно од компири, сушени јаболки, сушени моркови ,сушен спанаќ, сушени домати, рибино масло, ленено масло, пивски квасец, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.1%
Калциум 1,2%
Пепел 7,8%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg 2 5 10 20 30 40 60 80
дневна доза во гр 45-50 80-90 130-140 205-225 265-295 325-360 425-470 515-570

 

ПАКУВАЊЕ: 10 кг. (цена по кг = 375 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS