HUSSE EXCLUSIVE KATTUNGE (2 kg)

HUSSE EXCLUSIVE KATTUNGE (2 kg)

670 MKD
без ДДВ: 568 MKD Потребни наградни поени: 67
Производител: HUSSE CAT
Шифра на производ: 470845
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за мачиња од одвикнување од мајчиното млеко до 12 месеци старост.

Супер Премиум храна која е базирана на пилешко месо, обезбедува оптимално ниво на протеини за вашето маче кои се потребни при формирањето на мускулната маса, кожата и крзното. Соодветното количество на таурин помага за поздрави очи, срце и репродуктивен систем. Се препорачува за мачиња кои се одвикнуваат од мајчиното млеко па се до 12-месечна возраст. Исто така се препорачува и за трудни мачки и мачки кои дојат.

Состав: пилешко, животинска маст, пченка, ориз, пченица, хидролизирани животински протеини, растителни влакна, квасец, рибино брашно, рибино масло, минерали, цели јајца, фрукто-олигосахариди (0,3%), лецитин, јука (120 мг/кг).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 34%
Масла и масти 21%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.0%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.08%

79.5% содржина на животински протеини во вкупните протеини

ПАКУВАЊЕ: 2 kг. (цена по кг.= 335 ден.)


ДЕТАЛЕН ОПИС

ЗБОГАТЕНА СО МИНЕРАЛИ ЗА ПОДОБРИ КОСКИ И ЗАБИ

 • Одлично избалансирана содржина на калциум и фосфор за подобри коски и заби

 • Збогатена со витамин Д за зголемена апсорбција на минералите

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО

 • Оптимално ниво на Омега-3 и Омега-6 масните киселини кои се неопходни за одржување на здраво и сјајно крзно

 • Збогатена со бакар кој ги стимулира ензимите за одржување на природната боја на крзното

 ЗДРАВ ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ

 • Висока содржина на протеини и растителни влакна за контролирана апсорбција на јаглехидрати и одржување на физичката форма

 • Лесно сварливите состојки во овој производ овозможуваат лесно варење во дигестивниот тракт

 • Висококвалитетна храна, содржи пилешко месо и хидролизирани животински протеини кои и даваат одличен вкус

 ПРЕВЕНЦИЈА ПРОТИВ СОЗДАВАЊЕ ТОПЧИЊА ОД ВЛАКНА

 • Храната содржи природни влакна кои помагаат при превенција од создавање на топчиња од влакна во дигестивниот тракт

 • Содржи влакна од репка кои го помагаат минувањето на храната и ја подобруваат столицата

 ГО ЗАЦВРСТУВА ИМУНИТЕТОТ 

 • Висока содржина на протеини за мачката да развива антитела и силни антиоксиданти за брз одговор на имунолошкиот систем

 • Оптимално ниво на Омега-3 и Омега-6 масните киселини кои го зајакнуваат имунитетот

 • Збогатена со Витамини А и Е кои го зајакнуваат имунолошкиот систем

 ОПТИМАЛНО КОЛИЧЕСТВО НА ТАУРИН

 • Тауринот е аминокиселина која е од суштинско значење за мачките бидејќи нивниот организам не може да го произведе. Промовира здраво срце и здрави очи.

 • Содржи пилешко месо, кое е природно збогатено со таурин.

 • Храната е дополнително збогатена со таурин за да се обезбеди соодветното количество

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS