KITTEN RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

KITTEN RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

770 MKD
без ДДВ: 653 MKD Потребни наградни поени: 77
Производител: MONGE CAT
Шифра на производ: 487A
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за мачиња на возраст од 1 до 12 месеци и за мачки доилки (мачки во лактација).
Ја гарантира  благосостојбата на вашата мачка, благодарение на многу висококвалитетните хранливи материи.
Главната состојка е пилешкото и тие се збогатени со XOS (xylo-oligosaccharides), последната генерација на пребиотици, кои позитивно делуваат на благосостојбата на цревниот систем.
Оптималниот сооднос на калциум и фосфор за балансиран раст и богата со Омега 3/6 за здрава кожа и влакно.

Состав : Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 26%), ориз, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, конзервирана со природни антиоксиданти), пченка, хидролизирани животински протеини, репкина пулпа, риба (дехидриран лосос), рибино масло од лосос, пивски квасец (извор на MOS и витамин Б12), грашок, таурин, XOS (xylo-oligosaccharides 3 g / kg), хидролизиран квасец (MOS), yucca schidigera, шипка.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 34%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.5%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 1%
Омега 6 8.98%

Совет за исхрана: Добро е да се подели дневниот оброк во 2/3 делови. За мачки во лактација, храната се дава по желба на мачката, бидејќи потребите на мачката варираат во зависност од бројот на мачиња што ги има.

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по килограм = 513 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS