KROKETTER KYCKLING (3 kg)

KROKETTER KYCKLING (3 kg)

670 MKD
без ДДВ: 568 MKD Потребни наградни поени: 67
Производител: HUSSE CAT
Шифра на производ: 470780
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Kroketter Kyckling е комплетна храна која ги содржи сите хранливи вредности потребни за мачката. Исто така е збогатена со таурин - кој е од суштинско значење во исхраната на мачките.

Состав: Месо и месни деривати (пилешко 15%), житарки, растителни деривати, масла и масти, екстракт од растителни протеини, зеленчук, минерали, риба и рибни деривати, квасец, јука (90 мг/кг).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 32%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 8%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.0%

76.5 содржина на животински протеини во вкупните протеини

ПАКУВАЊЕ: 3 kг. (цена по кг.= 233 ден.)


ДЕТАЛЕН ОПИС

БОГАТА СО МИНЕРАЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСКИТЕ И ЗАБИТЕ 

 • Содржи избалансирана количина на калциум и фосфор за подобри коски и заби

 • Збогатена со витамин Д за зголемена апсорбција на минералите

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО

 • Оптимално ниво на Омега-3 и Омега-6 масните киселини кои се неопходни за одржување на здраво и сјајно крзно

 • Збогатена со бакар кој ги стимулира ензимите за одржување на природната боја на крзното

 ВИСОКА ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ

 • Обезбедува снабдување на калории кои се потребни при голема потрошувачка на енергија

 • Висококвалитетна и лесно сварлива храна

 • Поради зголемената енергетска вредност и високото ниво на сварливост се препорачуваат помали порции

ПРЕВЕНЦИЈА ПРОТИВ СОЗДАВАЊЕ ТОПЧИЊА ОД ВЛАКНА 

 • Храната содржи природни влакна кои помагаат при превенција од создавање на топчиња од влакна во дигестивниот тракт

 • Содржи влакна од репка кои го помагаат минувањето на храната и ја подобруваат столицата

ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНИТЕТОТ

 • Оптимална содржина на Омега-3 и Омега-6 масните киселини

 • Збогатена со витамини А и Е за подобрување на имунолошкиот систем

ОПТИМАЛНО КОЛИЧЕСТВО НА ТАУРИН

 • Тауринот е аминокиселина која е од суштинско значење за мачките бидејќи нивниот организам не може да го произведе. Промовира здраво срце и здрави очи.

 • Содржи пилешко месо, кое е природно збогатено со таурин.

 • Храната е дополнително збогатена со таурин за да се обезбеди соодветното количество

ОДЛИЧЕН ВКУС

 • Содржи пилешко која дава одличен вкус

 • Храната содржи повеќе од 75% животински протеини (од вкупната содржина на протеини) за да се задоволат месојадните потреби на мачката

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS