LECHAT CHICKEN & Rice (1.5 kg)

LECHAT CHICKEN & Rice (1.5 kg)

350 MKD
без ДДВ: 297 MKD Потребни наградни поени: 35
Производител: LECHAT CAT
Шифра на производ: 00978
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

LECHAT CHICKEN & Rice (Пилешко и ориз)

Целосна храна, наменета за внатрешни мачки за кои е потребна контролирана исхрана, дури и кога се стерилизирани.
Направена од квалитетно пилешко месо, богата со високо биолошки протеини и балансирана со есенцијални амино киселини.
Благодарение на високата содржина на таурин и витамин А, помага во одржувањето на визуелната острина (видот).
Ниската содржина на магнезиум и неутралната Ph помагаат да се спречат формирањето на бубрежни камења.
MOS (манон олигосахариди) и FOS (fructooligosaccharides) помагаат во регулирањето на цревната флора, додека присуството на Yucca Schidigera го намалува фекалниот мирис.
Оптималниот сооднос помеѓу омега-3 и омега-6 масните киселини, допринесуваат за здрава кожа и квалитетно крзно, а спречуваат и алергиски реакции.
Исто така содржи и екструдирани житни култури, кои обезбедуваат високо сварливи јаглени хидрати.
Точниот сооднос на калциум / фосфор гарантира здрав развој на скелетот и забите.

Состав: Житарки, сушено пилешко месо, брашно од сушено пилешко, пилешки масти, ориз, пченкарен глутен, пулпа од шеќерна репка, хидролизиран пилешки дроб, масло од лосос, сушени јајца, таурин, минерали, витамини.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 9.5%
Омега 6 2.06%
Омега 3 0.57%
Калциум 2.50%
Фосфор 1.50%
Магнезиум 0.12%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг.= 233 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS