MONGE STERILIZED RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

MONGE STERILIZED RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

750 MKD
без ДДВ: 636 MKD Потребни наградни поени: 75
Производител: MONGE CAT
Шифра на производ: 1193
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни стерилизирани мачки.
Ја гарантира  благосостојбата на вашата мачка, благодарение на многу висококвалитетните хранливи материи.

Главната состојка е пилешкото и тие се збогатени со XOS (xylo-oligosaccharides), последната генерација на пребиотици, кои позитивно делуваат на благосостојбата на цревниот систем.
Богата со влакна и со мала содржина на маснотии, тие имаат ниска енергетска вредност.

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 26%), пченица, пченка, овес, хидролизирани животински протеини, животински масти (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, конзервирани со природни антиоксиданти), грашок, риба (дехидриран лосос), рибино масло (лосос), таурин, XOS (xylo-oligosaccharides 3 g / kg), хидролизиран квасец (MOS), yucca schidigera.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 35%
Масла и масти 10%
Сурови влакна 7%
Пепел 6%
Калциум 1.2%
Фосфор 1.10%
Омега 3 1%
Омега 6 8.5%

Совет за исхрана: Следете ја табелата за дневните дози на исхрана.

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по килограм = 500 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS