MEGADERM

MEGADERM

890 MKD
без ДДВ: 754 MKD
Шифра на производ: 626598
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Kolicina (ml):

Идеален производ за кучиња и мачки со проблематична кожа, како и оние со нормална кожа. Помага во справувањето со пруритичните (чешање) и воспалените состојби на кожата кај кучиња и мачки.

 

 

Аналитички состав: Омега 6, Омега 3, витамини А, Б и Е, цинк и инозитол.

 

 

Карактеристики на производот:

 

  • Содржината на есенцијални масни киселини (Омега 6, Омега 3) - го подобрува квалитетот на влакното, го зајакнува интегритетот на кожата, ја одржува ефикасната функција на епидермалната бариера и обезбедува хранлива поддршка на кожата во случаи на пруритус и воспаление.

 

  • Содржината на цинк - недостаток на цинк влијае на метаболизмот на клетките на кожата, може да предизвика депресивен раст, вишок кератин и нарушено заздравување на раните.

 

  • Комплетен додаток на исхраната – се користи во третман на хроничен пруритус, себореја и алергија.

 

  • Како дополнување на кортикостероидна терапија - влијае смирувачки на воспалението на кожата и овозможува намалување на негативните ефекти од кортикостероидна терапија.

 

 

Начин на користење:

 

Едноставно исечете ја кесичката и содржината истурете ја во храната.

 

 

ПАКУВАЊЕ во кутија (28 кесички):

 

- 4 мл кесички за кучиња и мачки од 0-10 кг. телесна тежина и

 

- 8 мл кесички за кучиња од 10 - 20 кг. телесна тежина.

 

 

 

Користете Megaderm еднаш дневно за дерматолошки состојби и секој втор ден за одржување.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS