ND PUMPKIN BOAR & APPLE ADULT MINI (2.5 kg)

ND PUMPKIN BOAR & APPLE ADULT MINI (2.5 kg)

1.490 ден.
без ДДВ: 1.263 ден. Потребни наградни поени: 149
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 907
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетен оброк за возрасни кучиња од малите раси, составен врз база на природни состојки (дива свиња, тиква и сушено јаболко), без житарици и конзерванси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: дива свиња, дехидрирана дива свиња, скроб од грашок, пилешки маснотии, сушена тиква, сушени цели јајца, масло од харинга, грашок, сушен морков, луцерка, инулин, фруктолигосасахарид, екстракт од квасец, суво јаболко, сушен спанаќ, лушпа од семе од псилиум, сушен калинка, сушен портокал, сушени боровинки, пивари квасец, куркума, глукозамин, хондроитин, додаток на витамин А, Д3, Е, аскорбинска киселина, ниацин, калциум пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононинат, биотин, фолна киселина, додаток на витамин Б12, гел од алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.9%
Пепел  6.6%
Калциум 0.9%
Фосфор 0.7%
ОМЕГА 6 3.3%
ОМЕГА 3 0.9%
Глукозамин 1200 mg
Хондроитин  900 mg

 

96% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

Без житарици и конзерванси.

 

ПАКУВАЊЕ: 2.5 кг.(цена по кг.= 596 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS