OTIFLUSH (течност за уши)

OTIFLUSH (течност за уши)

850 MKD
без ДДВ: 720 MKD Потребни наградни поени: 85
Шифра на производ: 6398
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Течност за хигиена на ушниот канал кај кучиња и мачки.

 

Може да се користи за испирање на ушниот канал за време на воспалението како како примарно средство или за чистење пред употреба на други лекови. Го намалува црвенилото, болката и чешањето на ушите.

 

Мала количина на течност треба да се администрира во надворешниот ушен канал. Се препорачува внимателна масажа на ушната база по администрацијата на течноста. Потоа, прекумерната количина на течност треба да се отстрани со употреба на тампон од памук.

 

Оптималната pH вредност 5 на производот го спречува растот на различни микроорганизми, затоа може да се користи во сите случаи на Otitis externa (воспаление на надворешен ушен канал) чиј причинител е габична или бактериска инфекција.

 

Содржи хлорхексидин кој има антибактериска и антифунгална активност.

 

Производител: Vetexpert

 

Земја на потекло: Полска

 

Пакување: 125 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS