RENAL FELINE (2 kg)

RENAL FELINE (2 kg)

0 ден.
Производител: FARMINA
Шифра: 131313
Достапност: Out Of Stock
Количина:

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

 

Farmina Vet Life Renal е комплетна диетална храна за мачки формулирана за поддршка на бубрежната функција во случај на хронична или акутна бубрежна инсуфициенција. Оваа диетална храна содржи ниски концентрации на фосфор и намалена содржина на протеини, но со висок квалитет. Може да се користи и како храна за исхрана на мачки со конгестивна срцева инсуфициенција.

 

Состав: Дехидриран пилешки протеин, ориз, пилешки масти, пченкарен глутен, ленено семе, спелта, хидролизиран рибен протеин, дехидриран рибен протеин, пулпа од сушена репка, рибино масло, сушени јајца, влакна од грашок, лушпи и семиња од псилиум, сушен пивски квасец, калиум хлорид, инулин (0,6%), фрукто-олигосахариди (0,6%), екстракт од квасец (извор на мано-олиго-сахариди) (0,6%), натриум хлорид, мононатриум фосфат, калциум сулфат дихидрат. Извор на муцилагинозни материи: лушпи и семиња од псилиум.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 33%
Масла и масти 21,5%
Сурови влакна 1,7%
Калциум 1%
Фосфор 0,9%
Натриум 0,5%
Калиум 0,9%
Магнезиум 0,09%
Хлориди 0,95%
Сулфур 0,40%
Omega 3 0,6%
Omega 6 3,3%

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 750 ден)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
FARMINA RENAL FELINE (2 kg) ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Farmina Vet Life Renal е комплетна диетална храна за мачки формулирана за поддршка на бубрежната функција во случај на хронична или акутна бубрежна инсуфициенција. Оваа диетална храна содржи ниски концентрации на фосфор и намалена содржина на протеини, но со висок квалитет. Може да се користи и како храна за исхрана на мачки со конгестивна срцева инсуфициенција.   .. Category: Product #: 131313 Regular price: 0 ден. 0 Available from: ЕКО ПОИНТ