TOP KITTEN (10 kg)

TOP KITTEN (10 kg)

1.600 ден.
Потребни наградни поени: 160
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 232323
Наградни поени: 4
Достапност: На залиха
Количина:

Целосен оброк на база на пилешко, формулиран за раст на мачиња од сите раси.

 

Категорија: Висок премиум

 

Гарантира вистинска количина на протеини, важен извор на есенцијални амино киселини, урамнотежениот внес на маснотии е важен за да се обезбедат главните функции во растот на мачиња: обезбедува есенцијални масни киселини, овозможува апсорпција на витамини растворливи во масти, како што се витамин А, Д, Е и К.

 

Карактеристики:

  • Пулпа од репка - го подобрува интестиналниот транзит, фаворизирајќи поефикасна елиминација на проголтаните влакна (Hairball control).

  • Таурин - суштинска амино киселина, неопходна за правилен развој на телото на мачката.

  • Омега 3 и Омега 6 – за подобро здравје на кожата и влакното, имунолошкиот систем, здравјето на очите, како и спречување на проблеми со срцето.

Состав: Дехидрирано пилешко месо (мин. 46%), пченка, масла и маснотии, пулпа од репка, фрукто-олиго сахариди, пивски квасец, екстракт од јука, масло од лосос, таурин, витамини и минерали (калиум).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 35%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 1.9%
Пепел 8%
Фосфор 0.65%

 

ПАКУВАЊЕ: 10 кг. (цена по кг. 160 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI TOP KITTEN (10 kg) Целосен оброк на база на пилешко, формулиран за раст на мачиња од сите раси.   Категорија: Висок премиум   Гарантира вистинска количина на протеини, важен извор на есенцијални амино киселини, урамнотежениот внес на маснотии е важен за да се обезбедат главните функции во растот на мачиња: обезбедува есенцијални масни киселини, овозможува апсорпција на витамини растворливи во масти, како.. Category: Product #: 232323 Regular price: 1.600 ден. 1.600 Available from: ЕКО ПОИНТ