MONGE ADULT ALL BREEDS LAMB&RICE (2.5 kg)

MONGE ADULT ALL BREEDS LAMB&RICE (2.5 kg)

990 ден.
Потребни наградни поени: 99
Производител: MONGE DOG
Шифра: 937
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

Monge Natural Superpremium на база на јагнешко месо, ориз и компир е комплетна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Производ формулиран со единствен извор на животински протеини од јагнешко месо и се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора, дополнета со растителни состојки и екстракти, како што се коренот на ехинацеа, оригано, лук и екстракт од артишок.

Формулацијата содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на зглобовите и коските.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

 

Состав: Јагнешко месо (сушено 28%, свежо месо 10%), ориз (15%), компир (5%), животинска маст (пилешко масло прочистено на 99,5%), пченка, сушена пулпа од репка, пивски квасец, хидролизирани животински протеини (црн дроб ), минерали, производи од квасец (манано-олигосахариди МОС 1%), ксило-олигосахариди (XOS 0,3%), јука шидигера (0,3%), алги (спирулина - Arthrospira platensis 0,3%), производи од преработка на растенија (корен од Echinacea purpurea 0,2%, Origanum Vulgare 0,1%), сушен лук (0,2%), глукозамин (0,057%), хондроитин сулфат (0,04%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.2%
Пепел 7.5%
Калциум 1.6%
Фосфор 1.2%
Омега 3 0.6%
Омега 6 4 %

 

Пакување: 2.5 кг. (цена по кг. = 330 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
MONGE DOG MONGE ADULT ALL BREEDS LAMB&RICE (2.5 kg) Monge Natural Superpremium на база на јагнешко месо, ориз и компир е комплетна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси.   Категорија: Супер премиум   Производ формулиран со единствен извор на животински протеини од јагнешко месо и се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо. Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), ко.. Category: Product #: 937 Regular price: 990 ден. 990 Available from: ЕКО ПОИНТ