NEKMAR ADULT MEDIUM & LARGE_LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR ADULT MEDIUM & LARGE_LOW GRAIN (12 kg)

2.620 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: NEKMAR
Шифра: 1559
Наградни поени: 6
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав:Пилешко месо 33% (од кои свежо пилешко месо 15%), кафеав ориз 22%, скроб од грашок, дехидрирано говедско месо 8%, грашок, пилешки маснотии 8%, грав, суво пулпа од репка, семе од лен, хидролизиран црн дроб 2%, квасец, дехидрирани алги 0,24%, манан олигосахариди (MOS 0,16%), јука шидигера, дехидрирано стебло од ананас (Ananas comusus), дехидрирано јаболко (Malus pumila), млечен трн (Silybum marianum L.), глукозамин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  14%
Сурови влакна  2.7%
Пепел  7.4%
Влага  8%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 210 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR ADULT MEDIUM & LARGE_LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.   Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје. Свежото месо се користи во секој рецепт. Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат .. Category: Product #: 1559 Regular price: 2.620 ден. 2.620 Available from: ЕКО ПОИНТ