NEKMAR ADULT MINI&MEDIUM_LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR ADULT MINI&MEDIUM_LOW GRAIN (12 kg)

2.680 ден.
Потребни наградни поени: 260
Производител: NEKMAR
Шифра: 1558
Наградни поени: 6
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав:пПилешко месо 38% (од кои свежо пилешко месо 15%), кафеав ориз 23%, грашок, пилешки маснотии 10%, грав, компири, семе од лен, сува пулпа од репка, хидролизиран црн дроб 2%, квасец, дехидрирани алги 0, 24%, манан-олигосахариди (MOS 0,16%), дехидрирано дрво од ананас (Ananas comusus), дехидриран калинка (Punica granatum L.), јука шидигера, дехидрирано глуварче (Taraxacum officinale W.), глукозамин, хондроитин сулфат.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  27%
Масла и масти  15%
Сурови влакна  2.6%
Пепел  7.5%
Влага  8%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 218 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во  Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR ADULT MINI&MEDIUM_LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси.   Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје. Свежото месо се користи во секој рецепт. Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60.. Category: Product #: 1558 Regular price: 2.680 ден. 2.680 Available from: ЕКО ПОИНТ