MONGE ADULT CHICKEN (1.5 kg)

MONGE ADULT CHICKEN (1.5 kg)

710 ден.
Потребни наградни поени: 70
Производител: MONGE CAT
Шифра: 000984
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни мачки постари од 1 година чувани во домашни или надворешни услови.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Грантира вискока благосостојбата на вашата мачка, благодарение на висококвалитетните хранливи материи.

Главната состојка е пилешкото збогатено со XOS (xylo-oligosaccharides), последната генерација на пребиотици кои позитивно делуваат на благосостојбата на цревниот систем.

Содржи L-карнитин кој помага во одржување на мускулната маса.

 

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 26%), ориз, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, конзервирано со природни антиоксиданти), хидролизирани животински протеини, репкина пулпа , пченкарен глутен, јајце во прав, дехидриран лосос, рибино масло (лосос), пиварски квасец (извор на MOS и витамин Б12), грашок, таурин, XOS XOS (xylo-oligosaccharides 3 g / kg), хидролизиран квасец (MOS), yucca schidigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 33%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.5%
Калциум 1.80%
Фосфор 1.2%
Омега 3 0.8%
Омега 6 7%

 

Совет за исхрана: Храната може да се дава по желба освен во случаи кога се работи за мачки со прекумерна тежина или други клинички проблеми, за што треба да се консултирате со вашиот ветеринар. Во нормални случаи следете ја табелата на исхрана и во зависност од индивидуалните потреби на вашата мачка.

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по килограм = 473 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
MONGE CAT MONGE ADULT CHICKEN (1.5 kg) Комплетна храна за возрасни мачки постари од 1 година чувани во домашни или надворешни услови.   Категорија: Супер Премиум   Грантира вискока благосостојбата на вашата мачка, благодарение на висококвалитетните хранливи материи. Главната состојка е пилешкото збогатено со XOS (xylo-oligosaccharides), последната генерација на пребиотици кои позитивно делуваат на благосостојбата на црев.. Category: Product #: 000984 Regular price: 710 ден. 710 Available from: ЕКО ПОИНТ