OPUS LINX (2 kg)

OPUS LINX (2 kg)

690 ден.
Потребни наградни поени: 70
Производител: HUSSE CAT
Шифра: 471590
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна за возрасни мачки над 2 месечна возраст, со пилешко месо и компир,  без житарици (grain free) формула инспирирана од исхраната на рисот. Исто така погодна за мачки со чувствително варење и алергии.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: пилешко месо, компир, животинска маст, грашок, хидролизиран животински протеин, растителни влакна, лосос, масло од лосос, пивски квасец, минерали, фрукто-олигосахариди (0,3%), суви цели јајца, лецитин (0,1%), јука (125 мг / кг ), Тагети, рузмареин, зелен чај.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 40%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 7.5%
Фосфор 1.2%
Фосфор 1.1%
Магнезиум 008%
Омега 3 0.3%
Омега 6 2.0%
Таурин 3000 мг/кг

 

90% животински протеин во вкупна содржина на протеини

 

ПАКУВАЊЕ: кг. (цена по кг.= 300 ден.)

 

Земја на потекло: Шведска

 


 

Детален опис

 

GRAIN FREE FORMULA

 • Без житарици, базирана исклучиво на пилешко месо и компир.
 • Високо сварливи со внимателно избрани состојки. Компирот е високо сварлив извор на енергија и е состојка без глутен.

ВИСОКА СОДРЖИНА НА ПРОТЕИНИ И МАСТИ / НИСКИ ЈАГЛЕХИДРАТИ

 • Формула инспирирана од диетата на дивиот рис: богата со протеини и маснотии, а малку јаглени хидрати.
 • Високата содржина на протеини помага во одржување на мускулната маса.
 • Диетите со малку јаглени хидрати се многу сварливи и го промовираат здравјето поради нивниот низок гликемиски индекс.

ПОДДРЖУВА ЗДРАВА ДИГЕСТИЈА

 • Содржи пилешко како главен извор на животински протеини: висококвалитетна, лесно сварлива состојка која дава одличен вкус,
 • Содржи фрукто-олигосахариди кои фаворизираат "добри" бактерии во цревниот тракт,
 • Содржи лецитин и Л-карнитин за да ја зголеми сварливоста на мастите.

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО

 • Оптимално ниво на масни киселини Омега-3 и Омега-6 за поддршка на состојбата на кожата и вланото,
 • Збогатено со бакар и цинк за стимулирање на ензими кои ја одржуваат бојата на влакното.

ОПТИМАЛНА СОДРЖИНА НА ТАУРИН

 • Тауринот е есенцијална аминокиселина што мачките не ја произведуваат сами, го поддржува здравјето на очите и здравјето на срцевиот мускул.
 • Богата е со пилешко, што е природен извор на таурин, но збогатено со дополнителен таурин за да го гарантира вистинското ниво.

ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНИОТ СИСТЕМ

 • Рузмаринот и полифенолите од зелениот чај се природни антиоксиданти кои ќе го зајакнат природниот имунитет на мачката.

ЕКСТРАТ ОД ЈУКА

 • Сапонините од Јуката имаат способност за врзување со амонијакот. Кога се додаваат на диетата, сапунините од јука минуваат низ дигестивниот тракт неапсорбирани и се излачуваат со изметот. Во изметот, компонентите на јука се врзуваат за амонијакот и другите мириси и спречуваат да се ослободуваат во воздухот. На тој начин непријатните мириси се анулираат.
 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
HUSSE CAT OPUS LINX (2 kg) Високо квалитетна храна за возрасни мачки над 2 месечна возраст, со пилешко месо и компир,  без житарици (grain free) формула инспирирана од исхраната на рисот. Исто така погодна за мачки со чувствително варење и алергии.   Категорија: Супер премиум   Состав: пилешко месо, компир, животинска маст, грашок, хидролизиран животински протеин, растителни влакна, лосос, масло од лосос, пивски.. Category: Product #: 471590 Regular price: 690 ден. 690 Available from: ЕКО ПОИНТ